bugün

bir gün evde oturuyordum. dedim ki bu kadar asosyallik yeter hadi biraz dışarıya çıkayım.
bizim evimiz dağda, ormanın içinde dolayısıyla her yer ağaçlarla kaplı ve ormanda her türlü hayvan yaşıyor. ve etrafta çok fazla ev yok. yazın göktaşı yağmurlarının olacağını duydum ve içimden 'aaa ne güzel kesin izlemeliyim'diye düşündüm. haberde yağmurların gece yarısı başlayacağı söyleniyordu. bu nedenle gece yarısını bekleyip dışarı çıktım. kuzeydoğu yönünde olması beklendiği için evimiz de kuzey doğusuna bakmadığı için biraz uzaklaştım. yanıma da bir battaniye ve minder aldım. malum dağ olduğu için soğuk oluyor. üşüyosun yani. sonra yere minderi koyup üzerine yatarak yıldızlara bakmaya başladım. o sırada rüzgar ağaçların dallarında ıslık çalıyor bu ise bana üşüme olarak geri dönüyordu. battaniyenin altından titremeye başlamıştım. ama bilimsel merak her şeyi alt etmiş bana zorlu doğa koşullarına karşı mücadele etme gücü vermişti. o sırada garip bir ses duydum. ses sanki boğazlanan bir kadının gırtlağından çıkıyordu. ya da bir yılan fareyi yiyor fare de ciyaklıyordu. ses tam olarak şuydu: vıykkk, vıyyykk arada da cıyyyykkk. çok korktum birden ne yapacağımı bilemeyerek eve doğru koşmaya başladım. kapıyı hemen açarak içeri kendimi attım. neyse bir şekilde sabah olmuştu ve ben dün yaşanan olayı çok merak ediyordum. dalgın dalgın balkona çıktım ve derin düşüncelere dalarak oturdum. o sırada aynı sesi tekrar duydum. sabahın verdiği rahatlıkla daha az korkarak balkondan sesin geldiği yere doğru baktım. böylece korku filmlerinde sürekli küfür ettiğimiz hep sesin geldiği yöne doğru giden,açılmaması söylenen kapıları açan, dönmemesi gereken yerlere dönen insan olmuştum. merak duygusunun büyüklüğüyle sarsılmıştım adeta. ses evimizin az yakınındaki tarladan geliyordu. hemen koşup gittim. gördüm ki ses akşamdan tarla sulansın diye açılan hortumların ucundan suyun çıkarken oluşturduğu sesmiş. böylece bir paranormal olay daha çözülmüş oldu.
her gece misil misil uyuyan kopeklerin gece yatakta aniden dogrulup karanlik koridora gozleri dikkatlice dikip hirlamasi. (bkz: sıçanzi obliterans)
gece uyurken sagdan soldan gelen cat cut sesler sicakken soguyan genlesen kalorifer borulari ahsap dolaplardan falan gelir genelde.
tam da korku filmi seyredip yatmisken tepenizdeki duvarda asili hali saha buyuklugundeki ergen posterinin karanlikta haşir huşur ederek ustunuze dusmesi. çığ altinda mi, toprak altinda mi kalindiginin bir sureligine anlasilamamasi, salavat esliginde dine imana gelmisken aniden isiklarin yanmasiyla evimiz holivuddadan dylan posterinin altinda gregor samsa misali can cekisirken babaya yakalanmak.
geçen gece evden karşı cama doğru baktığım da, her zaman balkon da arkadaşlarıyla içki içen ali sadi amcayı namaz kılarken gördüm sayın sözlük. inanın gece yatarken yatağın altına bile baktım. *
misafirlige gidilen evde hacdan gelmis ve her saat basi ezan okuyan saat ile ayni odada yatirilip, her saat basi ezan sesiyle uyandirildiginizda once oldum sanip, sonra ezan sesine istinaden en azindan cennette oldugunuza sevinerek sabaha kadar araf nedir ogrenmektir.
sigara kültablasından yere düşüp halıyı yaktı kendi kendine.
sayılıyorsa bu.
aksiyon sıfır.
mutfaktan gelen ne olduğu çözülememiş sesler.
salondaki kanepede uyumayi adet haline getirmis annenin uyku sirasinda yanlislikla flash tv ye basmasi ile, zaten ses ayari bozuk olan flash tv nin gece saat 3 bucukta ekranda ankara havalari esliginde son surat gobek atan amca ve teyzelerin bir anda televizyon ekranindan salona dalip, salonda göt atmalaridir. saka lan saka neyseki ruyaymis.
bir gün gene uyuyorum...

gece yarısı bir sesle uyandım. yüzüklerin efendisi'nde yüzüğü çağıran ses gibi karışık kuruşuk bir ses; aynı şöyle: afsadafasf, fısıldayıp duruyor. kıpırdasam kıpırdayamıyorum, üstümde bir ağırlık. aha dedim gene karabasan geldi herhalde. tam okuyacağım duaları seçiyorum ki bizim karabasan kısıkça bir sesle "arkana geçelim mi? arkana geçelim mi?" demez mi? lan gülmekten dua okuyamadım. pezevenk o kadar metafiziksel evrende bana mı kaldın? bi'türlü duaya da başlayamadım. baya bir süre birlikte olduk. lan birlikte olduk derken... lan o anlamda değil. kardeş... kardeş bi'dinler misin? laaayn...

vesselam...
Gece uyurken biri enseme fiske attı döndüm baktım kimse yok. Şakacı seni. Anneaa!
geceleri sadece yorganla yatıyorum. sabahları üzerimde iki kat battaniye buluyorum. *
yaşanmış bir olaydır.Gece uyuyordum.Rüyamda binanın içindeydim ve siyah giymiş tipler görüyordum, hepsi bende uzaklaşıyordu ben ise nedendir bilmiyorum ama onları yakalamaya çalışıyordum ,sonra kovalamamaya başladım ve düşündüm bunlar kimdi böyle?
Sonra içimden bunlar insan gibi değiller yoksa , 3 harfliler mi dedim.Ve o an benden uzaklaşan tipler bana doğru yaklaşmaya başladılar.Yüzleri gözükmüyordu.
Sonra bir anda gözlrimi açtım ve uyandım.
Aradan 2-3 saniye geçti geçmedi , karşımdaki koltuğun üstündeki bir poşet aniden yere düştü.
Çok şaşırdım ve ufaktan korkmaya başladım.
Sonra tekrar uykuya daldım.
Rüyamda kumların arasındaydım, rüya yüzde yüz gerçek gibiydi.Kumları avcumun içine aldım ve hafifçe havaya bıraktım.
Kumu hissettim resmen,bir tek kokusunu alamadım. Sonra rüyamda istediğim ne varsa gördüm ve her şeyi birebir yaşadım, gerçekten farksızdı.
Esyali eve tasindigimizdan beri duzenli olarak basimiza geliyor. Camasir makinesine bir kac cift corap atiyoruz ve her seferinde bir tek ortadan kayboluyor. Urkuyorum sozluk. O caliskan camasir makinesi bir gece ayaklanir da coraplarla beni bogmaya calisirsa? Hayir bir de corap teklerini yikama programina almadan zulaladigini dusundukce.
bilgisayarın kendi kendine kapanması.
ailemizin miras radyosunun gecenin bir köründe uyurken kendiliğinden açılıp müzik çalması.
bi ara dalgın bi şekilde evde dört döneriken sağa doğru bakmaytayım bi anda zart diye bi adam çok çirkin ve garip bi tipli görüp gerçek anlamda irkilerek zıpladım ve odadaki tüm öküzler güldü meğer ayna varmış amq çok mu tipsizim sözlük...
Edit:imla
hiçbir paranormal olayın olmaması da bende bir paranormal olaydır.
bir gün evdeki herkes misafirliğe gitmiş, ben evde tekim, ışıkları kapattım, içerden "pat" diye bir ses duymadım, gözüme karanlık şeyler de görünmedi. sonra zil çaldı kapıyı açtım, bizimkiler geldi. "ne oldu evladım?" dediler. hiçbir şey olmadı dedim. nasıl olmaz dediler, o kadar zaman yoktuk, hiç yan odadan ses gelmedi mi? karanlık şey görmedin mi dediler. yok hiçbir şey olmadı dedim. hepsinin ağzı açık kaldı. bu da böyle bir anımdır sözlük. paranormal olay yaşamayan tek insanım. seçilmişim ben sözlük!!11!1! *
kombi sürekli elektrik kaçırıyor birgün çarpacak ama ne zaman merak içindeyim.
pencereden kemirme sesleri gelmesi.
sanki biri birşey kemiriyormuş gibi.
meğer bizim çürüyen pencere ağaçlarının içine tahtakuruları yerleşmiş..
durduk yere ayna kırılması ilginç bir durum.
Benim yatağımda yatan herkesin başına karabasan olayının gelmesi. Biliyorum fiziksel bir şey olduğunu fakat insan biraz tırsıyor yatarken. Artık ne varsa o yatakta.
bikeresinde bi osurmuştum bütün şehirde elektrikler kesilmişti hiç unutmam.