bugün

yeni alınan telefonla birlikte bir köşeye atılan, ya da satılan telefonu, onunla geçirilen acı, tatlı günleri özlemektir.

alt tarafı telefondur, biri gider, biri gelir, sim'i al, yeniye tak, olsun bitsinle geçiştirilemeyecek bir özlemdir. evet, altı üstü sadece bir alet olabilir, böyle düşünülebilir, ama bugüne kadar edindiğiniz telefonlar içinde en büyük kavgalarınızı, kırgınlıklarınızı çeken, bir sinir anında yere veya duvara fırlatıp, "bir şey olmaz, bozulmaz" dediğiniz ve her seferinde de sizi yüzüstü bırakmayan, aslanlar gibi çalışmaya devam eden telefonunuza sadece bir alet olarak bakamazsınız.

ilk aldığınız an garip gelen, "bu ne ya, nasıl yazacağım ben bununla!" diye düşüncelere daldığınız, başlarda gerçekten kullanması zor gelen, fakat sonralarda alıştığınız, elinizden düşürmediğiniz bir yoldaş olmuştur. gün olmuş, sayesinde aranmayı umutla beklemiş, gün olmuş, attığınız mesaja cevap gelmesini onu elinizde sıkı sıkı tutarak beklemiş, edilen kavgalara, bağırış çağırışlara aldırış etmemiş, ufak tefek şeyleri dışında bunca seneye rağmen sapasağlam kalabilmiştir. sonra bir gün yenisini almaya karar verirsiniz, alırsınız. o ise eskide kalınmışlığın ezikliğiyle masanın üzerinden size bakar durur. "ben çektim lan bunca acını, bunca küfürü ben yedim, bunca mesajı sayemde aldın, seninle bekledim aşık olduğun adamın aramasını, eski bir arkadaşının mesaj atmasını, en özlediğin anlarda annenin sesini sayemde duydun, fırlattın, attın, koltuğun dibinde kaldım, yatağın altına soktun, günlerce yüzüme bakmadın, sesimi çıkardım mı? yenisini alınca masaya koydun, arada eline alsaydın bari nankör!" der gibi bakar. daha fazla dayanamaz, çekmeceye koyarsınız.

bir gün para lazım olduğu için satmak zorunda kalırsınız. arkadaşınızla gider, sizin için yeterli, uygun bir fiyata satarsınız. şimdi de aklınıza düşmüştür, düşünürsünüz, acaba kimin elinde, kimin kahrını çekiyor diye...
eski telefonu özlemek, eski arabanızı özlemek gibidir. o arabayla nerelere gitmiş, neler paylaşmışsanız, eski telefonunuzla da bir şeyler paylaşmışsınızdır. eskiler unutulmazdır, yeni şeyler alsak bile aklımızda eskiler vardır...