bugün

hakikatte başarısız bir iddia olacaktır.

esad halkını ne katletmekte, ne de onlara eziyet etmektedir. unutmamak lazım ki savaşı çıkaran esad değil, gidişattan memnun olmayan-olamayan isyancılardır.
suriye'de iç savaşın nasıl çıktığını bilmek, sadece beşar değil, mahir esad diye birinin olduğundan da haberdar olmaktır
Şuan gözaltında bulunan gazetecilerin banka soyduğunu ve tecavüz suçlarına karıştıklarını söyleyenler her şeyi söyleyebilir.
bazen diyorum ki; bu koltuk bu kadar mı tatlı bir şey!

anlayamıyorum doğrusu; kaddafi gibi bir drenaj kanalından ya da saddam gibi ölmeden girilmiş bir mezardan fare gibi çıkarılıp rezil bir şekilde öldürülmeye değecek kadar mı tatlı amk. hayır! bu aşamadan sonra ayakta kalmayı başarabilmiş bir örnek de olsa dünyada gam yemem!

- sen tut! tanklarla, toplarla, havanlarla ateşe tut insanlarını.

bir de onun bu yaptıklarını, sırf partisinin adında 'sosyalist' ibaresi var diye destekleyenler var. tarihte, o sosyalist ibaresine sahip iki parti daha hatırlarım ben, yüreğim sızlayarak; biri hitler'in nasyonal sosyalist partisi öbürü ise stalin'in sözde komünist partisi. oysa ki bu ikisi, gelmiş-geçmiş en azılı faşistleriydiler yazılı tarihin.
(bkz: 40 yıllık esad a esed demek)