bugün

seri eksiliyorum, kanal değiştirip tekrar basıyorum eksiyi.
çok sık televizyon izleyen biri değilim, ne zaman ki televizyonun başına geçsem izlemek istediğim yayın reklamların hışmına uğruyor. küfredip başka kanalı açınca aynı reklamı görürsem yine küfredip kısır döngü yapıyorum kendimce...

şampuan ve diş macunu reklamları küfretmek için bulunmaz velinimet zaten.
her şampuan mı en iyi olur arkadaş? güzel bi karıyı koyuylar reklama, dengesiz karı kafayı sağa sola sallaya sallaya yürüyor yolun ortasında. ben hiç saçı güzel diye kafayı rokcu gibi sallayan hatuna rastlamadım sokaklarda.
ipek saçlı, rapunzellere denk geliyorum kimi zaman, ulan saçını bi sallada canlı reklam izleyelim bari diyorum, ıııh, hayır tabiki olmayacak.

diş macunu reklamlarına da; buluyolar inci gibi dişleri olan vatandaşları, vay efendim 7 haftalık düzenli fırçalamadan sonra böyle olacakmış. he olcak, bunu görüyon mu bunu, aşşaaa doğru bak misali bir nah yapası geliyor insanın.

tamam iyi şampuanlar felan var hakkını yemiyelim, fakat neden hepsinin ortak mesajı şudur: 'x'şampuanları klinik testlerde en iyi şampuan olduğunu kanıtlamıştır. ulan hangi klinik bu, kim veriyor buna en iyi şampuan şeysini, bu kliniği açık adresi nerde?
'x' şampunları saç dökülmesini %95'e kadar azaltır. kaç denek kullanıyorsunuz arkadaşım bu reklamda, bu adamları nerde tutuyorsunuz, dökülen saç tellerini kim topluyor, istatistiklerini kim tutuyor, yalancıyı sikeyim mi? gibi uzayıp gideyen sorular geliyor insanın aklına.

özet: klinikte test edilmemiş bi tane ürün bulun, sahiplenin onu. arap sabunu olabilir, tabi canım, eskiden ricörs mü vardı, nenem babamı arap sabunuyla yıkarmış, adamın saçları sırma gibi.
akaryakıt reklamlarında ürün öylesine övülür ki amnkyom benzinliğe giderken yakıtı koyduktan sonra pompacı, araba performans manyağı olacak uçacak sanırsın, ama araba halen 160 yapar.
yeni bir külotlu çorap reklamı koymuşlar kanalı değiştirmezsen terbiyesiz damgası yersin o derece.
(bkz: biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu)
muazzez abacı ve gönül yazar lı snickers reklamı gibi mesela...