bugün

klasik grupların aksine daha ekstrem bir distortion kullanan , 2000 ve sonrası olarak adlandırılabilecek metal müzik türünü icra eden gruplar. kesinlikle motörhead , black sabbath , iron maiden , metallica gibi gruplarla karıştırılmamalı veya kıyaslanmamalıdır zira onlar klasik metal olarak adlandırılır.

asking alexandria , bring me the horizon , of mice and men gibi soytarıları gruptan bile saymıyorum ve güncel gruplardan bazılarını paylaşıyorum:

- slipknot (sondan 3 albümü oldukça güzel. corey taylor diye bir gerçek var. sulfur önerilir.)

- disturbed (fena bir grup. indestructible albümü komple hatim edilmelidir. the night önerilir.)

- bullet for my valentine (bu grup size emo gibi gelebilir ama emin olun asking alexandria gibi şaklabanlar ile kıyaslanamazlar. müzikleri çok kaliteli. raising hell şiddetle önerilir.)

- trivium (gitar solosu konusunda birçok grubu cebinden çıkaracak kadar efsane bir grup. solosuz şarkıları bildiğim kadarı ile yok. shogun albümünü download etmeden metal müzikten bahsetmeyin. strife önerilir.)

- avenged sevenfold (işte ilah gibi bir grup daha. sadece synyster gates için bile dinlenebilir. afterlife gibi insanüstü gitar solosuna sahip grup. almost easy önerilir.)

- lamb of god (vokalleri efsane olan başka bir grup daha. çok dinlemem ama sevenleri bir hayli çok. laid to rest önerilir.)