bugün

3 çocuk yapın ki emekli sayısıyla çalışan genc nufus sayısı eşitlensin.. bir evde en az 4 kişi çalışın ki yaşayabilin en az 4 kişi çalışın ki verdiginiz vergi ile ülkeyi yönetebileyim mantıgıdır dışarda yatanlar umrunda degil.
onların amacı çocuk sevgisi falan değil.
siz çocuklarınızın derdinden bizi takip edemeyin . daha çok çalışın .
muhtaç kalın bizim okulumuza , bizim yurdumuzda yatılı okutalım bizim parçamız olsunlar.
sen yaşat, okut sonra çarkın dişlilerinden birisi olsun .
sen o çocuklara bakamıyorsun bizim çocuklarımıza karışıyorsun . tabi sen halktan gelip halkı unutansın!
3 çocuk zihniyetine sahip kişilerin görmezden geldiği gerçektir.

bunu söyleyen kişiler, varlıklı insanların kendisini biryerlerine taktığını düşünüyor mu! hayır.
onunda istediği cahil insanları kandırmak. olay oy verecek cahil nesil dünyaya gelsin. bir torba kömüre, bir paket makaraya kandıralım biz bunları.

işsizlik ve asgari ücretin azlığı gerçeğini görmezden gelen insanların dünyaya çocuk getirme zihniyetine hayranım.
efendim durumun iyi değilse, kıt kanaat geçiniyorsan ''kendi rızkıyla doğar'' mantığını aklından sileceksin. yok öyle bir saçmalık.
3 çocuk yapılsın denir bir de yapıldığını düşünün ülkenin ekonomisi gidicek çünkü ne yiyecek ne giyecek yetecek dışardan alıcaksın o zaman da paran gidecek bunu düşünemez bunu diyenler. ve üç çocuk yapın der ama asgari ücrete de çok alıyorsunuz der bunu diyen kişiler. sanarsın ülke çok ucuz ve alınan maaşlar hep 2000- 3000 lira herkesin zaten. hangi kafayla söylendiğini merak ediyorum bunun gibi sözlerin.
kendi sıcak yatağında yattıkça, üç çocuk yapan aileler götü toparlayamayacak ve aç bazen soğukta kalacaklar.
bunları düşünür mü hayır?

dert ne gelecek planları, adam o üç çocuklardan da oy almayı planlıyor boşuna 2050 2070 planları yapmıyor.
göstersende anlamaz birşey cunku maldır.
park içinde sevişenlere saygı gösterilmesi gerek o zaman.
alakaya maydonoz cevaplardan al bir tane daha . ama işi sokak çocuklarına bağlaması güzel en azından onlarada sahip çıkılması gerktiğini gösteriyor.
sokakta yatanları göstermek yerine 3 çocuğun yaşam dahil eğitim ve sağlık giderlerinin tamamının devlet tarafından eksiksiz karşılanması garantisinin verilmesi istenilmelidir.
Bunun yerine başbakan, bakanlar ve her vekil en az 3 gariban evsiz çocuğu evlâtlık edinsin diye alternatif fikir üretilelebilir.