bugün

yalova nın ilk ve tek dört yıldızlı oteli. kurulduğu yer berbattır.
bildiğin otobüs yazanesi gibi işletilen otel, internette 4* olarak göstermekte, otelin tabelasıda 4* olarak gözüküyor. ama 2* ı zor hak edecek bir kalite, işletme ve personele sahip.

şimdi şöyle ;

kendilerini gece 12'de aradım, şehir dışından gelmek istediğimi yer olup olmadığını sordum, iki kişilik yerimiz var, 350 tl ile yardımcı olabileceklerini ilettiler. bende kaçta giriş yapabillirim ? sabah mı geleyim, yoksa 4 gibi gelsem olur mu ? diye sordum. telefondaki görevli de " şimdi gelebilirsiniz, önemli değil efendim, nasılsa konaklayacaksınız " dedi. bende peki diyerek yola koyuldum, saat 4 civarında otele vardım giriş yaptım, kahvaltı ve otel bilgilerini aldım ve odama geçtim.

banyo temiz değildi, ama gece 4 olduğu için çok önemsemedim nasılsa sabah hallederim diye düşünmüştüm, ardından sabah kalktım, kahvaltıya gittim, 5-6 çeşit kahvaltı var ( normal memur evinde daha çok çeşit var ), toz şeftali suyu var, içebilene helal olsun su bile daha tatlıdır. aldığım kaşarın %20 si küflenmiş, küflerini alt kısımlara denk getirmişler özellikle.

masaya oturdum, görevliler sürekli başınızda duruyor, hadi yesinler de toplayıp gidelim bitsin artık modundalar.

bende odanın kötülüğü, kahvaltının kötülüğü derken, otel yönetimi ile görüştüm normalde 2 gece kalacaktım, bir kaç saat önce giriş yaptım, çıkış yapmak istiyorum 100-150 lira verip çıkabilir miyim ? diye sordum. otel müdürü tam otobüs yazanesindeki mafyavari tipler gibi, " olmaz gece girmişsiniz, konaklama yapmışsınız, tam ücret ödeyeceksiniz. " dedi. bende tamam o zaman bu gece kalayım, yarın çıkış yaparım, farklı bir otele geçerim dedim. ardından peki siz bilirsiniz dedi ve odama geçtim.

2 dk sonra telefon çaldı, resepsiyondaki kız " efendim siz sabaha karşı giriş yapmışsınız, yarın ödeyip çıkarım demişsiniz ama hem bugünü hemde bu geceyi yani 2 günlük ödeme yapmanız(700 tl) gerekmektedir diyince, kapat telefonu diyip kapattım telefonu, lanet ederek eşyalarımı topladım, aşağı indim, 350 tl para ödeyip(sadece 4 saat için) otelden ayrıldım ve yalova 'da bulunan farklı bir termal otele geçtim, internetten arayıp fikir sahibi olmak isteyen kişiler için bilgilendirme yapmak istedim.
güncel Önemli Başlıklar