bugün

Bazen bir sınav, bazen yıllarca hayali kurulan bir araba, kimi zaman indirime girmesini dört gözle beklediğimiz pahallı bir kıyafettir bu. Elde etmek, sahip olmak için çok çabalarız bekleriz ama sahip olmak, her zaman insana büyük mutluluk vermez. Sadece kolaylıkla sahip olunan şeylerde yaşanmaz bu garip duygu. Çokça çabaladığımız belki de aylarımızı yıllarımızı verdiğimiz şeylerde de insan böyle hisseder kendini. Artık senindir elde etmişsindir ancak hiçte düşündüğün kadar mutlu değilsindir. bir şeyler eksik dersinde bir türlü bulamazsın neyin eksik olduğunu. düşünürsün acaba çok beklediğimden mi, yoksa anlamsız bir hırsa mı kapıldım diye...
olmaz olasıca his. onun bokuna başıma gelmeyen kalmamıştır. yeter artık kendisi de gelmesindir.*
benim de çok başıma gelendir. bir anda bıkarsın ve yapmış olmk artık sana hiçbir şey kazandırmaz.
hani bir varmış bir yokmuş diye başlayan masallar vardır ya işte onun gibidir. önce insanda varlık hissine sonra da yokluk hissine sebep olur. yani az önce yoktu şimdi benim, ne değişti sanki hiçbir şey. ama zaman sonra farkına varmadan o nesneye garip şekilde bağlandığınızı görürsünüz. tuhaf.
--spoiler--
sabah uyanırsınız, karnınız aç, ulan bugün ne yapsam üşengeçliğimde üzerimde değilkene diyip, patates kızartma işine girişirsiniz -ama büyük bi iştahla- teker teker soyar, dilimler, tencereye sallarsınız.

ikinci aşamada dikkat kesilip, hepsini neredeyse, evet neredeyse tek tek özenle kontrol edersiniz. ulan sonra bunların hazır olmasına daha var diyip, bi sigara köklersiniz. hah işte o kısımdan mıdır nedir bilmem ama o 5 dakikadann sonra patatesleri süzüp masaya koyduğunuzda yiyesiniz gelmez ulan. allah belasını versin. işte size garip bir boşluk hissi. o size siz ona bakarsınız, efkarlanıp bir sigara daha patlatırsınız, sonra bir tane daha, sonra bir tane, sonra bir tane, sonra bir...
--spoiler--

tanım: patates kızarttıktan sonra bünyede oluşan boktan durum.