bugün

bizim insanımızın ikiyüzlülüğüdür.

bu ülkede bir polis eğer bir eyleme müdahele esnasında köprüden düşerek öldüyse, insan haklarını savunduklarını iddia eden eylemciler kesinlikle ne bir video, ne bir görgü tanıgı olmadan bu ölümün düşmeye baglı olduguna inanırlar. inanmayanları ise inanmaya zorlarlar. ayrıca sosyal medya üzerinden "düşmüş ölmüş işte ya, daha ne" minvalinde gündem oluşturarak bir insanın ölümünü değersizleştirdiklerini görebilirsiniz. ve hatta adi siyasetlerini bir adım daha ileri götürerek vefat eden komiserin şehitliğini tartışmaya başlayacak kadar insanlıktan çıkabilirler.
(bkz: mustafa sarı)

fakat aynı kişilerin, düşmeye bağlı ölüme kat'i delil oluşturacak video ve otopsi raporu ayan beyan ortada olmasına rağmen, vefat eden kişi bir eylemci oldugu zaman buna inanmayı her halükarda reddederek, ölümün polis tarafından oldugunu iddia ettiklerini ve sırf kendi çıkarları için masum bir beden üzerinden rant kaygısına girdiklerini rahatça görebilirisiniz.

soruyorum şimdi size eğer gerçekten bir can'ın yitirilmesi, bir ananın ağlaması sizi bu kadar derinden etkiliyorsa ölen kişi bir polis oldugu zaman niye içiniz sızlamadı?

olayın sıcaklığıyla ortada delil yokken bir polisin kendisinin düşebileceğine inanıp, ortada kesin deliller varken bir eylemcinin düşerek öldüğüne inanmamak ve hala bu üzüntü veren olayı kullanacak kadar nasıl bayağılaşabiliyorsunuz? bu insanlık dışı davranışı gerçekleştirirken nasıl utanmadan hala 'ama biz insan haklarını savunuyoruz' diyebiliyorsunuz?
ve yine soruyorum; sırf kendiniz gibi düşünmeyenleri suçlamak adına Dün ortalığı ayağa kaldırırken, bugün AhmetAtakan'ı polisin öldürmediği anlaşılınca onu umursamayacak kadar nasıl ikiyüzlü olabiliyorsunuz?
başbakan'ın bağıra bağıra "polisimizi şehit ettiler" "köprüden aşağı attılar" sözü hala kulaklarımda. demek ki neymiş efendim bunu tek yapan gezi eylemcileri değilmiş. kaldı ki kati rapor henüz ortada bile yok. bu ölüm hakkında konuşmak için çok erken. ama ilk olayı düşünecek olursak, açık açık hedef gösterme, ötekileştirme, terörist rolü biçme eylemleri yapılmıştır.

ikiyüzlülük yapmayı sizden öğrenecek değiliz diyebilir bazıları şimdi.