bugün

oturmaya gitmemiş olmamız.
Halay için adam toplamak, acayip tuhaf bir durum. Çağırılıyosan illaki geliceksin yoksa zorla görütülürsün.
halay çekenlerin koltuk altı terinin elbiseye yayılması.
mide bulandırır.
sen ne zaman evlencen sorusu
kalk oyna diye dürtükleyen uzaktan akraba
kafalarında bir yığın joleyle tip tip bakan oğlanlar
bayık bir yaş pasta
ve ter kokusu eşliğinde çeşit çeşit parfüm.
sadece oynamak gerekliliği bile düğünleri çekilmez kılıyor.
bu yüzden yıllardır bi düğüne katılmışlığım yoktur.
düğünün kendisi çekilmezdir. zaten gece olacaklar belli hem bize eziyet olmasın hem de gariban gelinle damada. bırakınız efendim düğünü filan.
" gelinin ve damadın yakın akrabalarını piste alıyoruzdan.. " sonra oluşan hengamedir.

baba : zürafa ! hadi oğlum bak zahide ablanın düğünü, kalk oğlum.
zürafa : yoqkh !
anne : hadi züroşum gel, abu gucu cici canım oğlum benim.
zürafa : züroş kim lan ?!
abi : kalksana lan ! hırt !
zürafa : ben gidiyom. içecem bahçede hadi kolay gele.
düğün mekanı, düğün sahibi ve misafirlere göre farklılık gösterir.

mekan, düzenleyen ve misafirler uyumlu ise eğlencenin dibine vurulduğu, tadından yenmeyen bir düğün gecesi olur.
kesinlikle en babası sevişme eyleminin düğünden sonra yapılmasıdır. bu ne aga yaa saatlerce aklında kuku varken nası nefes alsın adam hee nasıl?

-gelinliğim nası hayatım?

+ bi arkanı dön bakiim.

-saçlarım nasıl olmuş bitanem.

+boynuna sim döktürmeseydin keşke.

-aşkım gel halamlarla resim çekilcez.

+bi saniye hayatım pantolumun önündeki potluğu düzeltiyim geliyom.

olmaz aga olmaz böyle damatların hakları da düşünülmeli ve sevişme eylemi düğün sabahına alınmalı. yoksa kimse bizden düğün günü dalgın ve huysuz olmamamızı beklemesin.
Zorla oynatmak , pastayı değişik şekil ve figürlerde yemeye zorlamak, takı takılırken tanıdık tanımadık kim varsa elini öpmek ( verdik parayı öp bakalım der gibi gülümseyerek yüzünüze bakarlar aynı şekilde sizde genelde o tavırdasınızdır), bir türlü bitmek bilmeyen istekler zinciri. Köprü bitmek bilmiyor yaniii.
düğünün kendisi çekilmezdir, ekstra birşeye zaten gerek yok.