bugün

peşin not: düz dünya teorisine inanmadığım gibi dünyanın yuvarlak, kutuplardan basık ekvatordan götük falan olduğuna da inanmıyorum. sikimde de değil açıkçası. ben çikolataya, biraya ve memeye inanıyorum. umrumda olan şeyler bunlar. ancak vatanperver, halkçı, huzurdan yana bir adam olduğum için bu konuya eğilme zaruretim hasıl oldu.

efendiler,

minör asya diye tabir edilen, dünyanın gözünün üstünde olduğu, 3 tarafı denizlerle çevrili, sulak, verimli, yeşil bu toprak parçasında hüküm sürmenin elbette bedeli olacaktı. biz yıllardır bu bedelleri ödeyerek yaşadık. ancak emperyal güçler, kirli emellerinden ve her tepesinde tarihi eserler olan güzel memleketimizden asla vazgeçmediler.

bugüne değin, toplum çeşit çeşit kampa ayrıldı işte bu dış mihraklarca. yıllardır oynanan oyun basit. isim değişse de oyun hep aynı; böl, parçala, sik!

bizi kah sağcı solcu, kah laik düzen yanlısı dinci, kah alevi sunni, kah türk kürt diye böldüler, parçladılar ve siktiler.

şimdi yine aynı oyunun peşindeler. bu kez toplumu düz dünya teorisi üzerinden bölmeye çalışıyorlar. bunun için de nazenin ve nadide bir sosyal platform olan uludağ sözlük'ü adeta bir laboratuvar olarak bellemişler. gelgelelim bu kez baltayı taşa vurdular!

uludağ sözlük'te deneyimleyecekleri bu kamlaşmayı daha sonra tüm topluma yayacaklardı ama vaziyete uyandık, ayıktık!

bölemezsiniz! parçalayamazsınız! bölüp parçalasanız da sikemezsiniz!

bugünden itibaren düz dünya teorisiyle ilgili kapışmalar tüm sözlükte sona ermiştir. bu cennet vatanı kaptırmayalım arkadaşlar.

bundan böyle lütfen düz dünyacılar ve diğerleri diye ayrışmayalım, kapışmayalım. çünkü ülkemiz üzerinde oynanan oyu.. kafam şişt i beyler ya bırakın şu düz dünya sikini. herkes kafasına göre takılsın. bir de ne güzel tartışıyoruz am göt meme konuşsak daha mı iyi demeyin allah aşkına.

dünyayı bilmem de bu konuda kavga edip küfürleşenler yuvarlaktır!

samimi not: volendam taraftarıyım.