bugün

az önce çocukluktan beridir yalan yanlış bilgilerle donatıldığımızın farkına varıp, en azından yeni nesillere bir faydası dokunsun diye ıspatlama ihtiyacı hissettiğim yanılgı.

güneş dünya'dan büyük olsaydı kendisini görmek için gökyüzüne bakmazdık bir kere. madem büyük her ne tarafa bakarsak bakalım önümüzde güneş görmemiz gerekirdi. hele bir de ay küçük güneş büyük demezler mi, el insaf ulan çık bak bakalım gece gökyüzüne ay güneşten daha büyük zaten nasıl dünyadan küçük olsun.

hayır bu yanlışı benim çözüyor olup, hayatını bilime adayan koca koca adamların cevabı yanlış yerde aramalarına ne demeli bilemiyorum açıkçası.

gerçi dünya konusunda dile getirilen bir sürü yalan mevcut halihazırda, neymiş efendim dönüyormuş da her sene güneşe 5 milyon km yaklaşıyormuş da; lan akıl var mantık var 5 milyon km yaklaşacaz senede ve bir allahın kulu ısıyı hissetmeyecek, gir mutfağa aç ocağı en yüksek ateşte parmağını birer cm periyotlarla yaklaştır bakalım hissediyor musun hissetmiyor musun?

uzun lafın kısası, bu tür saçmasapan söylemlerde bulunanlara he he deyip geçin. hiç oturup tartışmaya falan kalkmayın. hayır ispat etseniz de birşey değişmiyor.

olum zorlamayın beyninizi, gül geç bekleme yapma.
Güneş dünyadan büyük olsa yanar kor oluruz. Koca salonu küçük bi soba sıcacık yapar. Ama küçük bi odayı kocaman soba sıcaktan patlatır.