bugün

hoşgörülü islam dini ve laik türkiye cumhuriyeti'nin muhteşem kombinasyonudur.

dayatma ile zorlama ile bünyelere not korkusu, sınıfta kalma korkusuyla dualar ezberletilir, ezberlemeyenler sınıfta bırakılır veya karne ortalamaları düşer bu durum da dolayısıyla eve daha sonrasında da üniversite'ye giriş puanlarına etki eder.
zorlama bir cümledir. çok kasılmıştır. halbuki içimizdekileri kusmak için böyle iki saat düşünmemize gerek yok, direk başlayabiliriz zehirimizi akıtarak.

efendim yok böyle bir şey.

bu coğrafyayı hitler coğrafyasına benzetmek için o kadar çaba harcanıyor ki beyhude buyhude.

ama olmuyor.

elde var yok.
ezberlemeyenlere elektirik verilmiştir sınıfta. bir diğerinin kafası kalorifer panellerine sıkıştırılmıştır hatta. babamların zamanında kazığa oturtmuşlar bir tanesini de.
başıma gelen durumdur.

bir gün lisedeyken sene 98 falan. tembel bir öğrenci olduğum için dua ezberlemeden geçtim hocanın karşına.

hoca hadi oğlum başla dedi.

dedim hocam valla ben matematik çalıştığım için ezberleyemedim.

otur dedi sıfır. ama hocam dedim yapmayı etmeyin. bir dahakine söz ezberleyecem.

hoca: oğlum dedi bir sonrakine de dersten geçmek için ezberleyeceksen hiç ezberleme gelme yanıma. dua zaten ezberlenmez güzel evladım dedi. bu kendi ahlakın, benliğin için yapacağın bir şey olmalı.

haklısınız hocam dedim.

sonra uhud savaşını anlat dedi anlattım. bir de ev ödevi verdi oldu bitti.
güncel Önemli Başlıklar