bugün

zamanında ikaz edilip etkisiz hale getirilmezse, grupça tatil planları yapılırken de "hacca gidelim mi, n'olur?" diye soracak kızdır.
dini yaşıyordur.
(bkz: namazda doğum günü partisi yapalım)
hiçbişeyeboşunaiçlenmeyenkızdır.
(bkz: camiide doğum günü kutlamak)
şu anda büyük ihtimalle anafen dersanelerinde okuyan, gelecektede anafen' in ablalar kadrosunda yer alması muhtemel kızdır.
modernleşmiş, ılımlı, yeni nesil müslüman kızdır.
Sibel üresin'in çocukluğudur.
devamı şöyle seyirtecektir.

(20 dk sonra)
-maklubelerimizi yiyelim mi? (demesi olası)
(2-3 ay sonra sınıfında ki bir çocukla abiler aracılığyla)
-imam nikahı yapalım mı? (demesi olası)
(6-7 ay sonra ohooo)
-...(artık ehr şey olası)

paradoksif insanların her şeyi yapması olasıdır. özelliklede olumsuz şeyleri. hem atatürkçü hem molla, hem şiş hem kebap, hem fener hem galatasaray, hem x hem z oluyorsa insan her şey olur. böyle bir kız tanıyordum hem gitar hem ney çalmak istiyordu 16 yaşında bekaretini imam nikahıyla verdi. ohohooo... bi destim diyordu bi teist oluyordu. iyi ya da kötü farketmez kullanılıyor ve kullanıyordu.

onu geçelim koskoca toplumun kendisi zaten paradoks ürünü. mesela noel bayramı ya da yılbaşı; yabancı ülkelerde tatil oluyor değil mi? eveeett dediğinizi duyar gibi oldum. nerde kaldı o sekülerizm, lakilkik öğünmeleri. ha biz de onlarla birlikte kutluyoz. zaten brsürü bayramımız var; bide sen ol lan diyoruz. aynı bunun gibi yani o kızı yadırgamayın bebelrim. önce bi aynaya bakın; yılbaşında kukuletalı kırmızı beyaz şapka giyip eğlenmiş, içmiş misiniz? o zaman pekte farkınız yok. "hah tam orası işte" dediniz bende kaşıdım.