bugün

doğu değil efendim genelde kürt dügünlerinde görülen enstantenelerdir.
damat ve gelin e takılan tonlarca altın.

oha beee, çüüşşş. biz de yırtınalım fazla mesai diye, 3 kuruş zam alacaz diye.

öyle bir düğünden sonra sırf takılanlarla en azından 5 sene hiç çalışmadan o parayı yersin.
http://www.youtube.com/watch?v=5rZyPJlNXLU

istemsizce haykırmak... boş dünya'ya.
bir aşiret düğününde gelin üzerine takılan altınların fazlalığı ve ağırlığına dayanamayıp bayılmıştı, bizzat tanık oldum.
Sarı kırmızı yeşil renkler çoğu doğu düğününde de yoktur kürt düğününde de. Her zaman söylüyorum, burada da söyleyeyim: kürtlerin çoğu pkk'yı desteklemez.

Olan şeylere gelince; yerleşmede haremlik selamlık uygulanır, her seferinde kadınları pis olan yere, tuvalete yakın kısma oturturlar. Tabii genç erkekler bu durumda boş durmaz, onlar zaten her düğüne karı kız görmek için gelirler. Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek amacıyla, geçerken kızları görmek için sık sık tuvalete giderler.
deliloyla başlayan halayın son bulmayıp beyni bertaraf etmesi.
dugunlerde calgicilik yapan bir arkadasimin anlattigi kadariyla is yapmasi en kolay ve en cok para getiren dugunlermis.

dugun sahibi verirmis bir cd, oynat bunu dermis. sonrasinda baslasin halay durmasin halay. ortaya atilan paralarin da haddi hesabi yok tabi. oyle.
bol sürmeli bol makyajlı tesettürlü kadınlar.

şeffaf etek giyen , iç çamaşırı güneş gibi belli olan afet-i devran tesettürlü kızlar.

meme çatalına kadar dekolte giyen, bol makyajlı tesettürlü kadınlar kızlar.

doğu düğünleri candır.

entry e artı veren arkadaşlar.

bu yazdıklarım devede kulak bile değil..