bugün

en azından, ayıptır, günahtır korkusuyla tokalaşmayan insandan bin gömlek mantıklı olan insandır. bu kadarına şükürdür.
korku ya da önlem; kendilerince gerekli bir şeyi yapan tiplerdir. kimseye zararları yoktur, eli havada kaldığı için üzülenler herkesin sosyal olarak aynı şekilde davranmayacağını anlamak zorundadırlar. örneğin kimisi fiziksel temas bile kurmaz selamlaşırken.
bayıra karşı dikkat edilmesi gereken tiplerdir.
yaptıklarına düpedüz, domuz tribi denir.
saçma. her an her şekilde bulaşabilir grip virüsü. mesela ben hijyene azami dikkat eden bir insan olduğum halde virüsü bir şeklide kaptım ve üç günde atlattım elhamdülillah. o kadar abartmaya gerek yokmuş bunu anladım. neticede hiv virüsü değilki kardeşim bu.
bu insan antibakteriyel mendiller sabunlarda kullanıyordur veya içeriğinde ne olduğunu bilmediği jelleri. ama yine türklerin bu ortalığı velveliğe verme olayından kaynaklanan ticaretcilerin ağına düşülmektedir. bu bir virüs hastalığıdır. neden antibakteriyel kullanıyorsun. normal sabunda temizler elini. amaç temiz tutmak. virüsten korunulmaz.
genellikle karşı tarafı sevmeyen ve karşı tarafın dalmak üzere olduğu tipler. gereksiz tipler olsalar da olur olmasalar da.
direk sarılır virüslü kişinin elleri ve ağzı arka tarafta kalır korunma sağlanmış olur.