bugün

bir çok saçma sapan açılımdan sonra alttan alttan kimseye çaktırmadan über müslüman akp nin yaptığı açılımdır. lan bi de memleketi kapatacak diye korkuyodunuz, açmadık bi kıçımız kaldı... neyse.

öyle bir açılımdır ki;

misal resmi gazetenin 2006/31 nolu tebliği şöyle diyor;

(kapsam)madde2: bu tebliğ çiğ kırmızı et ve hazırlanmış kırmızı et karışımları ile et üretiminde kullanılacak olan kırmızı et ve karışımlarını kapsar.
(hukuki dayanak) madde3: (...) Türk gıda konsepti yönetmeliğine göre hazırlanmıştır.
(tanımlar) madde4:
a) kasaplık hayvan: büyükbaş, küçükbaş ve diğer kasaplık hayvanları kapsar.
b) büyükbaş hayvan: sığır, manda ve deve
c) küçük baş hayvan: koyun ve keçi
d) diğer kasaplık hayvanlar: domuz, yaban domuzu, tavşan ve at.

h) kasaplık hayvanların kemiklerinden ayrılmış çiğ kırmızı etinin kıyma makinasından geçirilmesiyle veya elle kıyılmasıyla elde edilen...(...)

yani bu düzenlemeyle "domuz" kasaplık hayvan statüsüne alınıyor. kasaplık hayvan statüsüne alındığı yetmiyormuş gibi, kırmızı et statüsüne alınıyor. ve bu statüdeki hayvanlardan "kıyma" vs. gibi mamüller üretilmesine salık veriliyor. izin veriliyor.

hepsini geçtim "domuz eti" düpedüz "türk gıda konsepti yönetmeliği"ne uygun hale getiriliyor.

bundan gayri kimse ben müslümanım dedikten sonra akpliyim demesin. siz müslüman mahallesinde salyangozu geçtim domuz eti satacak, sattıracak kadar ar damarı patlamış insanlarsınız. neyinize?

(bkz: akp hükümetinin aids e benzemesi)
başka bir açılım için !
(bkz: kürt açılımı)
(bkz: açılmadık bi kıçım kaldı açayım mı)
(bkz: yetmez ama evet)