bugün

görsel
Hep 50 dolarlık alırım.
Bundan 8 yıl önce yiğit bulut’un iddiası bence fazla zorlamayın.
Götümü açar gezerim.

Gülmeyin ben şaka yapmıyorum.
anlamadığınız bir şey var gençlerbirliği;

sorun doların 4 ya da 1 tl olması değil, sorun doların çok geniş bir aralıkta dengesiz hareket etmesi.

yani dolar 5 tl olup, 10 yıl boyunca yerinden kımıldamasa piyasa kısa bir sürede bu seviyeye adapte olup sorun yaşamaz.

ama bir gün 3 tl, diğer gün 4 tl, sonraki gün 3.5 tl olunca piyasa geriliyor, bunalıyor ve herkes beklemeye geçiyor.

yoksa imkansız gibi gördüğünüz seviyelere yakındı dolar bundan 3-4 sene önce. kimse de bakkaldan çekirdek alır gibi kolaylıkla iphone alamıyordu, çünkü yine 2-3 asgari ücrete tekabül ediyordu.
(bkz: halamın bıyığı olsa amcam olurdu)
Hiç olmayacaktır. Anca hayal olur.
ne olur biliyor musunuz?

atıyorum bugün 2000 tl maaş alan birinin maaşının dolar olarak karşılığı 506 dolar iken dolar/türk lirası kuru 1 tl'ye gerilediğinde o maaşın türk lirası karşılığı da aynı şekilde 506 liraya düşer.
mevcut koşullarda olmayacak durum neden çünküm hükümet üyelerinin alayının bebesi beliği dolar zengini. ağzınızdan yel alsın fakirler.
Rahmetli babaanne min lafı geldi aklıma... Hayalle yaşayan kıçımı yesin derdi...
Aliexpress açısından Türkiye satışları patlar. Orta direk Türk insanı Avrupa'ya seyahate gidebilir.
akp yapabilir bunu. oldukca basit. 1 tl deger olarak 0,25 kurusa cekilirse al sana 1 tl. alti sifir atildigi gibi.