bugün

yukarda ki kel insan nick li arkadaş islamdan çokça örnek vermiş. lakin islam olağanüstülüklerin sebebini tanrıya yani allaha dayandırır. eğer tanrının yokluğunu ispat edebiliyorsanız sözlerinizde haklısınız demektir yok eğer ispat edemiyorsanız burda tartışmaya açmanız gereken konu kuranın kutsiyetidir ve eğer kutsal olmadığını ispat edebiliyorsan sözlerinde haklısındır ve yine eğer edemiyorsan orası da senin bileceğin iş.
edit: iq seviyesini bir sonraki entrysi ile belli etmiştir.
yukarıdaki keyfimin bilmem ne nickli arkadaş olağanüstülüklerin sebebinin tanrıya dayandırılmasını normal karşılıyor olabilir ben de diyorum ki tanrı varsa bile olağanüstülükler olmak mecburiyetinde değildir.

sizin kafa şöyle çalışıyor, tanrı varsa mutlaka mucizeler de olmak zorundadır. hayır kardeşim. siz tanrının ne yapıp ne yapmayacağını veya neyi nasıl yapması gerektiğini nerden biliyorsunuz?

mucizeler olmaz dediğimde neden tanrının da olmadığını ispat etmek zorunda kalayım ki?

tanrı mucize yaratmak zorunda mı? mecbur mu?
küçüklüğümüzden beri bir dinsel ritüel gibi bir şey öğretilirken biz "neden" diye sorduğumuzda, "nasıl" diye sorduğumuzda bize altı boş şeyler söylendi. bunun yanında o dini öğretirken diğer binlerce dini reddetmek öğretildi. e sonuç olarak binlercesini reddetmekle uğraşırken biraz fazla kaçırıp bir tane daha reddedebiliyoruz yani.

"diğerleri yalan benim ki doğru" sözlerini her inanan söylüyor. baktım hristiyan olsamda cehennemde yanıcam müslüman olsamda, ben peşin peşin kendimi cehenneme hazırlayayım hiç biri olmayayım dedim.
Adam inanmadığına bile inanmıyor. ki böyle başlıkları hortlatıp kendince teselli arıyor.
Yazık hasta galiba.
güncel Önemli Başlıklar