bugün

hiç bir bilimsel meraka, mantık zerresine sahip olmayan, basitliğini, gerizekalılığını kabullenmiş, korkak, kolaycı, hayattaki yegane amacı doğal kaynakları tüketmek olan gereksiz organizmadır.

ve evet insanların çoğu böyledir.

mantıksız bazı olguları reddetmek ve yerine mantıklı açıklamalar bulmaya çabalamak yerine, dünyanın en saçma, en kolay ve kolay olmasından dolayı en cezbedici cevaplardan biri olan "bunu bilemeyiz", "beynimiz bunu düşünmeye yetmez" diyerek, başta kendi olmak üzere tüm insanlığa kota uygulayan maldır.

en meşhur soru "tanrı nasıl hep varolmuş olabilir", "başlangıç nedir". ne kadar basit ve aptalca "insan bunu bilemez" , "düşünemez". diyip işin içinden çıkmak. hatta bu konuları düşüne düşüne insanların delireceği, kafayı sıyıracağı gibi bazı harika teorilerimiz vardır.

şahsen net bir cevap bulamasam da bu konuda epey yol aldım, hatta birkaç tane ayakları yere basan, bilimsel kanıtlarla destekleyebileceğim teorim var. çabalamaya devam.

uyarı: kesinlikle ateist değilim. herhangi bir dine de mensup değilim. tanrıya inanıyorum. hatta varlığını kanıtladım kendime.
dindar kişidir.
islamın hükümleri açık ve nettir.islam zaten bizi düşünmeye yönlendiriyor düşünün kavrayacaksınız anlayacaksınız denilmektedir.islamda her sorununda mantıklı bir açıklaması vardır.