bugün

Evet durum malesef böyledir.

Allah yoksa herşeyi kim yarattı diyorlar. Seni beni allah yaptı diyorlar. Bende diyorum ki ispat edin edemiyorlar. Ay ikiye yarılmış deniz ikiye yarılmış. Muhammed allah la konuşmuş. Kitabı allah yollamış. Sağlaması yapılabilen hiç bir bilgi yok.

Sağlama yoksa bende yokum. Kimse yok.

Ama birileri var!

Kim bunlar... inananlar. Bunlar inanıyor çünkü bilmiyor!

Bırakın inanmayı ve bugünden itibaren bilmeye yani öğrenmeye başlayın. Evrimden başlayın. Big bangden başlayın. Bir öğrenin bu bilimsel gerçekleri sonra yine inkar edersiniz ama önce öğrenin sonra reddedin. Ben sizin kitabınızı okudum. Yıllarca bu dinin mensubu da oldum. Sonra bu size söylediklerimi yaptım.
(bkz: huri yok mu yani)

(bkz: hiç mi yok)
Evrime bilimsel bir gerçek demek bilimden ne kadar uzak olunduğunu gösterir. Bu konuda kesinlik yoktur değişken teoriler vardır.
Teori bir bilimsel gerçeği açıklayan olgudur. Yani bir teori hiç bir zaman bilimsel gerçek olmayacaktır.

Bu olguları bilmeyip değişken teoriler bıdı bıdı yapanlar utanmalılar.

Şimdi tekrar açıklıyorum ve bunu yer çekimi için yazıyorum :

yer çekimi hipotezi : nesneler agır oldugu için değil, yer küre çektiği için yere düşüyor.
yer çekimi - bilimsel gerçektir : bıraktığını şey yere düşer. dünya çeker.
yer çekimi teorisi : bıraktığın şeyin nasıl düştüğünü açıklayan teoridir. şöyle olur böyle olur der.
yer çekimi kanunu : bıraktığın şeyin yere düşerkenki hızını vs hesaplamaya yarayan matematiksel formüldür.

teori ispatlanınca bilimsel gerçeğe terfi etmez. kanuna da terfi etmez. bunlar tamamen farklı şeyler.

bunu da evrim için :

evrim hipotezi : canlıların doğumdaki farklılıklarından etrafa daha iyi adapte olanlar, genlerini sonraki nesillere daha iyi aktarabilirler. bu da zaman içerisinde türlerin canlıların değişmesine sebep olur.

evrim - bilimsel gerçek : gerek fosil kayıtlarında, gerek genetikte, gerek lab ortamında mikrobik canlılarda olsun evrim süreci gözlemlenmiştir. bildiğin baktık mı görüyoruz yani.

evrim teorisi : evrim sürecinin nasıl işlediğini açıklayan bilgiler toplamı. yeni delillerle sürekli değişir, gelişir ama canlıların milyar yıl önce mikrobik organizmalardan bugünkü kompleks canlılara yavaş yavaş değiştiği sabittir.

evrim kanunu : diye bişey yoktur, zira matematiksel olarak bir türün ortama nasıl adapte olacagını hesaplayamazsınız. hayvanını boyuyla kilosunu carpayım, ortamdaki agacların sayısına böleyim böylece kulagının boyunu bulayım gibi bişey olmaz. bu sebeple evrim kanunu diye bişey yoktur.