bugün

saçma sapan bir dinin öğretmeni olmak ve bunu öğretirken genç beyinleri zehirlemenin vicdan azabını duymak. en azından insan olan böyle hissederdi.
imam hatip kazanıp 4 sene boyunca sadece bir kitabı bitirmek ile yükümlüsünüzdür. 4 sene boyunca bu kitabı anladıktan sonra (anlayamayanlar da vardır) düşük bir puanla ilahiyata gidersiniz.

Orada da yine 4 sene okuyup anlayamadığınız bu kitabı bir 4 sene daha okursunuz. 8 sene bir kitabı okuyarak artık profesyonel olmuşsunuzdur.

8 sene boyunca bir kitabı anlayabilen bu arkadaşları öğretmen yapmak bence başlıca bir hata ancak yine de öğretmen olmaları basittir.
eğer başlığı açan yazar din kültürü öğretmeniyse Arapça kadar Türkçe okuma çalışmalarına da ağırlık vermesi gerekmekte olup tüm öğretmenler candır, hepsinin işi zor ve kutsal..
Eşekler gibi çalışmak yok. Hatta kolay bile sayılır. Şansınız varsa değil, akp sağolsun adım başı imam hatip açtığı için neredeyse kesinlikle atanırsın.

Bundan sonrasına katılıyorum. iki meal, bir tane yarım yamalak ilmihal okuyan adamın kendini din alimi zannettiği bir ülkede dünyanın en sıkıntılı mesleklerinden birisidir. Böyle bir ortamda Onca emeğin bilginin hiçbir değeri yoktur.

Herkes gibi insansın ama herkes gibi günah işleme özgürlüğün yoktur. Sanki bir tek bize günah amına koyim!

Not: din kültürü öğretmenliği okuyorum.

Beybi!
Bu işi yapacak olan öğretmen bilerek ve isteyerek yapacağı için zor gelmeyecektir.

Sanmıyorum ki öylesine okumak için bu bölümü seçecek gençlerimizin olduğunu.
Eğer ateistseniz yalanlar söylemek zorunda kalacaksınız. insan inandığı şeyi söylediğinde yalan sayılmaz neticede.
(bkz: hocam cinler gerçekten var mı) jr Nihat Hatipoğlu olmak...