bugün

Artık mide bulandıran durum. Belediye ye git bunlardan, tapu ya git bunlardan, hükümet desen komple bunlardan. Aynı tornadan çıkmış gibi hepsi. Yapış yapış muhabbetler, namaz kıldığını etrafa belli etmek için abdest almaya gidiyorum diye bağırmalar, kafada takke ile dolaşmalar. Devlet dairesi mi cami mi belli olmayan yerler. Geçen beykoz devlet hastanesine gittim. Ulan bir hastanenin kapısında nasıl bir tabela görmeyi beklersiniz. Ya danışmayı gösteren ok olur, ya acil yazar ya da ne bileyim dahiliye poliklinik falan gösteren bir yazı olur değil mi? Yok amk. Koymuşlar girişe koskoca bir mescit tabelası, sanki millet tedavi olmaya değil tespih namazı kılmaya gelmiş gibi. Danışmada türbanlı bir hatun, soru soruyorum lafı ağzında geveliyor. Ne dediği anlaşılmıyor. Arkamda çarşaflı iki teyze vardı bir şeyler sordular, onlara gayet güzel yardımcı oldu. Ulan senin görevin insanları yönlendirmek, bu yüzden maaş alıyorsun. Kimbilir hangi kadrolaşma ile girdin oraya. Bari işini düzgün yap. Ama yok. Ben erkeğim diye neredeyse ben yokmuşum gibi hareket ediyor.
Tevekkül diye bişey var.
Tedavi ne la?