bugün

ders işlenirken öğretmenin veya öğrencinin hatasından kaynaklanan bir sebeple öğretmenin öğrenciye şiddet uygulamasıdır. idealist olduğunu zanneden öğretmenlerce ve öğretmenlik mesleğinin zorluğunu bilmeyen insanlarca karşı çıkılır. fakat dayak cenneten çıkmadır. sağlıklı bir ders ortamı için arada öğrencilere kısa bir gösteri hazırlamak gerekir.
artık yapması göt isteyen eylemdir.
görsel
dayak atmazsan o öğrenciye , o öğrenci öğretmeni dayaktan beter eder.
(bkz: eti senin kemiği benim)
çıkışta dayak yemeyi gerektirir. kimi dövüyorsun kardeşim, ayrıl da gel.
teneffüste öğrenci dövmekle farkı nedir bilinmez.
kendini bilmez kişilerin yapacağı eylemdir.
eskilerin hikayelerinde uzun uzun anlattıkları, 'oho siz bizim zamanımızda olcaktınız' tarzı laflara sebebiyet veren acı bir gerçektir.
babasının karşısında ağzında sakızı balon yaparak veya argo konuşarak yapamayacağı hareketleri, sınıfta, kendini bir b*k zannederek öğretmeninin karşısında yapıyorsa haklı eylemdir. hatta katledilmelidir bu tip öğrenciler.
dayak yiyen öğrencinin özgüvenini zedelediğini bilmeyen öğretmendir, öğretmen kisvesi altında saygı duyulmayı hak etmeyen insancıktır. * ** * * *

edit: anaokuluydu.
eğer şöyle bir şey yaparsa http://www.youtube.com/watch?v=lYCCk64eXLg öğrencinin dövülmesini haklı buluruz ve derste öğrencinin dövülmesini anlayışla karşılarız.
http://media.tumblr.com/tumblr_lhvc7dLEP61qbxz3h.gif
dövmem diyeni derse sokup öyle görmek lazım. çocuklar bir acayip oluyor bazen o kadar anlam veremiyorsunuz ki.
ilkokulda bizim böyle bir öğretmenimiz vardı. asabi bi adamdı. çocuklarıyla aynı sınıftaydık ama babaları yüzünden muhattap olmazdım onlarla. derste soru sorar bilemeyince sağlam bi tane patlatırdı. sessiz sakin kendi halinde biri olmama rağmen sınıfın haşarı öğrencilerden daha çok dayak yerdim. bir gün iddaa bayiinde gördüm bu hocayı. gidip elinin öpüp üç tane banko maç istiyecektim vazgeçtim, tanımamazlığa verdim. eminim koymuştur adama ama o tokatlarda bana çok koyuyodu be hocam.
geçen sene dersanede bir arka sıradaki elemana uyguladığım müthiş atraksiyon. haketmişti yalnız.
arka sırada oturanların hak ettiği eylem.