bugün

an itibariyle fehmi koru üstadımızın saman gazetesinde yazmış olduğu yazının başlığıdır. sevinilmesi gereken bir yazıdır çünkü epey ilerleme kaydetmişlerdir entelsi yaratıklar. önceden amerikanın oyunuydu şimdi alman oyunu oldu.
edit: abiler kızmış galiba demin gördüm. milleti aptal yerine koyup sanatsal ve sinematik açıdan hiçbir değeri olmayan tek türkiye, kollama gibi dizilerle avutan. kafasının basmadığı her olaya "provokasyon" diyen gazete ancak saman olarak öküzlerin dikkatini çeker benim ilgi alanım dışındadır.
edit2: kalvyede "z" ile "s" harfi üst üste, yanlışlıkla (!?) basmış olabilirim. ama hani siz abiler derler ya, tevafuk. hah ondan işte tevafuk. tevafuk olduğu için silmedim.
"edep ya hu" saygısızlığın,eleştirinin de bir sınırı var. o gazetenin ismi "zaman" bu bir.
ben zaman okumam ama en çok satan gazetedir, kendini aşmıştır,kimi yazarlarına saygım çoktur. ben hürriyet e bunu demem. niye? çünkü fikren zıt olsamda okuyucusu,etkisi,yazarları o kesim için önemli. zamanda aynı şekilde diğer kesim için.

konuya gelirsek, onu "taha kıvanç" diyor, fehmi koru değil. fark nedir? fark şu:zaten o müstear adla hep komplo teorileri,kurcamalari, kafasına yatmayanlar, kulis dedikoduları vb şeyler yazar,ele alır. fehmi koru kısmında yazsa bende eleştiririm. orada daha ciddi,delilli,kesin şeyleri yazar. bu ayrım çok önemlidir. yazarı hiç okumadığınızı,tanımadığınızı gösterir.

kısacası,kendinizi rezil etmeden evvel, laf attığınız yazarı,yayın tarzını, üslubunu,ayrımlarını bir anlayın. sonra konuşun. yoksa susun,adam sanalım...
bu ülkede hiç suçlu yok zaten. alman oyunları var, amerikan oyunları var, cemaatin oyunları var, devletin oyunları var bir tek suçlu yok bu ülkede hep oyun hep oyun.
güncel Önemli Başlıklar