bugün

(bkz: hepimiz delikanlıyız)
delikanlı adam çöp kutusu kullanmaz, shift-delete-enter'le direk siler.
iki kişi arasında yaşananları, hele özel şeyleri, üçüncü kişilere anlatmaz.
milletin içinde taşaklarıyla oynamaz, burnunu karıştırmaz.
kendi masasındaki kıza baktırmaz.
karşı masadaki kıza yan gözle bakmaz.
yalan nedir bilmez.
sevdiğine ölümüne sahip çıkar.
gerekirse sevdiği için kendinden geçer.
sevdiği için sevdiği ile sevgilisinin arasından çekilir.
arkadaşı için ölür.
anne ve babasına saygısızlık yapmaz.
delikanlı adam kızlara laf atmaz.
delikanlı adam sır saklar.
delikanlı adam yeri geldiği zaman ağırbaşlı yeri geldiği zaman esprili olur.
delikanlı adam kendini kaybetmeyecek şekilde rakı içer.
delikanlı adam dediklerinin arkasında durur.
delikanlı adam verdiği sözü tutar.
delikanlı adam olmak, takım elbisenin yakasını bağrını açıp ele tesbih alarak efelik yapmak değildir. delikanlı olmak adam gibi adam olmaktır.
delikanlı adam en iyi arkadaşının eski sevgilisine kardeş gözüyle bakarken bir anda gözü dönüp yan gözle bakmaz.
delikanlı adam karı agzına bakmaz.
delikanlı adam hanımköylü olmaz.
delikanli adam, bulundugu ortamda ki insanlari da edepli davranmaya hal ve tavirlari ile sevkeden adamdir.
delikanli adam, biskuvi adamlari yanindan kaciran adamdir.
delikanli adam, kizlarin oldugu ortamda vakarini koruyan, civimayan fakar sevdigi ile beraberken espri yapan adamdir, ozel adamdir, ozel insanlara ozel oldugunu hissettiren adamdir, yasatmak icin yasayan adamdir.
delikanlı adam arkadaşlarını ailesini satmaz. mert, cesur, dürüst olur..
delikanlı adam televizyonda gördüğü tiplere özenmez, kendi yolunu çizer.
delikanlı adam ortamına göre değil her ortamda kendi benliği ile oturabilendir. kimse için benliğini değişmeyendir.(250 gram)

delikanlı adam anne babasına ki en çok da buna dikkat etmeli!, gidipte dışarılarda yaşadığı kavgasını, moral bozukluğunu her neyini ise, hıncını eve gelip anne babasından çıkartmaz.

delikanlı adam öyle kızlar ne isterse ben onu giyerim demez, ben onu takarım demez, şunu dinlerim yeterki beni beğensinlerde ben kendimden ödün veririm ben kimim ki onların yanında der gibi değişmez!. kızsa derdi; kendi giyim zevkinin hoşuna gidecek kızda illaki bulunur elbette.

delikanlı adam kavgadan kaçmaz, çünkü istemesede illaki hayat zaten bir kavgadır. dayaktan da korkmaz. diyelim ki kavga oldu, öğrendin ki arkadaşın haksızmış, böyle bile olsa sen haksızsın ama boşverelim, gitmeyelim, ne diyeceğizki haksızız ayağına yatmayıp iki taraf ile de konuşup aracı olmaya bakar. haklı isede zaten sonuna kadar yanında olur.( gerektiğinde tabii)

delikanlı adam sevgilisini öyle her yerde öpmez, orasını burasını mıncıklamaz, kıskanç olur olmalıdır da!, öyle sevişgen hallerini internetlere koymaz her abazana bayram ettirmez, kızın duyguları ile oynamaz, evlenecekse evlenir yok evlenmeyecekse evlilik lafı ile kızları kandırmaz, umut vermez.( basit bir şey gii görünse de bu yinede altını çizelim)

delikanlı adam diğer insanlara karşı saygılı, sevgi dolu olmalıdır. her nerede ise büyüğüne saygısını, küçüklerini korumayı bilmelidir.

delikanlı adam öyle boş oturmaz çalışır. har vurup harmaz savurmaz. mesela; babasının binbir zorluk ile gönderdiği parayı gönderirken ' oğlum okusunda ben zorlanmaya katlanırım ' diyen o aslan babasının güvencini gidipte iddaa larda, kahvelerde, yemez.

delikanlı adam yürümesini bile bilmelidir icabında; şöyle ki gençler arasında şimdi çok var bu yürümek bil moda oldu heralde! ki yollar bundan geçilmiyor maşalah, herkes mi polat alemdar?! lan siz kimsiniz kim?, daha 16 yaşındasın elinde ki internetten mahallende ki 3 5 ergenemi güvendinde kollarının biri eminönün de diğeri kavacıkta!, adamın iflahını sökerler yiğidim iflahını, kasılmaz delikanlı adam, kasılıyorsa yüreği doğruya kasar!, erkeklik yürüyüşünün havası ile olmaz.

delikanlı adam aile sahibiyse ailesini her çıkarından önce tutar. önce ailemin iyiliği der; misal kumar oynayıpta çoluk çocuğunun rızkını kahveciye yedirmez. karısını başka kadınlarla aldatmaz, çocuğunu gerektiği gibi ilgi alaka ile sever.

delikanlı adam yemesini, içmesini, gülmesini, konuşmasını, hal ve hareketlerini uygun biçimde ölçüyü kaçırmadan hesab etmelidir. ayıplanacak şekilde ölçüsüz hal ve hareketleri kimsenin tasvip etmeyeceğini bilmelidir.

delikanlı adam bu konuya entry yazarken, yazdığı entry de önce bunlar bende var mı ki diye bir okuyup kendine sormalıdır. kısmen bile var dediyse oda iyidir yani ekle butonuna basabilir.