bugün

delik çorap yalnızken hiçbir şey ifade etmeyen çoraptır, fiyaskoya dönüşmesi çevredeki insan sayısıyla doğru orantılıdır.
terlik ise hiç bu kadar kıymetli olmamıştır.
sabah sabah mahmur gozler, taptaze sabah ereksiyonu ve hafif gunes ısıgıyla mutlu ve acele bir gune baslanır. dersin baslamasına bir saat kaldıgı ustun matematik zekası sayesinde hesaplanır. hemen ardından zamansız hız denklemi kullanılarak yolun 45 dk. surdugu hesap edilir. arada kalan 15 dk.'nin giyinmek, yiyinmek, bakınmak, hazırlanmak ve sair gereksiz eylemler arasında bolusturulmesinden mutevellit zaman sıkıntısı vuku bulur ve kimbilir nerde oldugu bilinmeyen tazecik corap yerine iki tekini de gordugunuz eski, delik corap ''ulan ayakkabıyı niye\nerde\neden cıkartacagım'' sanrısıyla ayaga gecirilir. gerekli islemler tamamlandıktan sonra okul yolu tutulur.

fakat o andan sonra sırlı olaylar baslar. ak sakallı dedeler, tecavüzcü cinler ve bir takım metafizik ögeler harekete gecer. ayakkabınızı bir sekilde bir yerde cıkarmanız gerekir. işin kotusu insanlar da ordadır. once yok denilir, sonra mok denilir ve sonra el-mahkum, bi-care ayakkabı cıkartılır. genelde pasparmagın hissettigi hafif serinlikten basparmak bolgesinde yırtık oldugu tespit edilir. tanıdıgın az olması için dua edilerek corap topugundan ayak parmaklarına dogru kaydırılır ve ucta biriken kısım parmakların altına dogru kaydırılıp, ayak parmaklarıyla ayak tabanına sıkıstırılmak suretiyle delik goruntusu kamufle edilmeye calısılır.

oyle falakadan yeni cıkmıs gibi yurunerek bir yere oturulur, arada ayaga bakılarak deligin belli olmaması için ustun gayret sarfedilir. ama kader aglarını orer ve hain delik bir musaitte ortaya cıkar corabın altından gorunen guzelim ayak parmagı ordaki insanlar tarafından istihzai bir gulumsemeyle temasa edilir ve gordugunu belirtir bir gormemislikle yuzyılan ayıbı itinayla ayıplanır, delik coraplı sahsiyet magmalara, yer dibine gecirilir. buna literaturde delik corap fiyaskosu denilir. bu kadar. evet.
delik corabin yolactigi fiyaskodur. corap guzel bir giysidir. corap giyen insanin basina kotuluk gelmez derdi buyukdedem. o da bilirdi ki corap insani kisin hastaliktan yazin kosele ayakkabinin yaratacagi mantardan korur. corabi insan hor kullanirsa corap delinebilir. bazen bi civiye basarsin, ya da ucu acik ve sivri bi kabloya, oracikta gider corap. benim cok yirtildi oyle. ufak bi delik bile olsa o corap gider. delik buyur. dunyada acilan her delik kendi bi sure sonra kuculur. fiziki bir olaydir bu, ama corap deligi bunun aksidir. acildikca acilir. delik corap kotudur. hele de siyahsa. siyah coraptan gorunen beyaz ayak hayra delalet degildir. bi de corap gostermelik olarak giyilmisse misafirlikten evvel, bi de yikanmamissa adam o zaman kepazelik. kapkara alti olan bi basparmak cikar coraptan. yere damlayan suya bassan su kapkara olur orda. o suyu kimse silmez yerden. kapkara su, zehirli. cis bile daha tazedir ondan. en azindan antiseptik.. yaa, corap delinmesi fiyaskodan cok faciadir. facia kotudur, uzer insani, hatta kuslari..aci..
görüklede yürümeye çıkmış 2 arkadaşa telefon gelir ve..
deniz telefonu açar:
+efendim canım..
-bak biz marpuç'ta sedirde oturoyoruz herkes burda ayşe ' yi de alıp gelsene.
+ biz de zaten şimdi yürüyoduk oraya doğru. dur geldik ..
-tamam tamam gördüm ...
deniz, ayşe'ye söyler vee..
a: kızım çabuk dön dön dön
d: noldu be ?
a: ben nasıl olsa yürüyüp eve gelcez diye yırtık çorap giydim çabuk dön bişey unuttuk deriz..
d: ..... *

aradan 5 dakka sora marpuç' a gidilir ve kimse "evde bişey unutmuştuk" yalanını yemez herkes makaraya başlar...
koca dünya bankası başkanının başına gelmiş olaydır. vay be sen amiyane tabirle parayla oyna sonra o çorap delik çıksın.
bir davete gidilmişse ayagını nereye sokacagını şaşırtan durumdur.önemsiz ayrıntıların ta kendisidir.