bugün

darbe yanlısı olmadığımı klasik olarak belirteyim. ancak, oradaki Subayları kimse vatan hainliğiyle suçluyamaz, suçlamamalı. TSK devletin namusudur, cumhuriyetin yegane yılmaz bekçisidir. Ve gerekli görüldüğü takdirde TSK nın yönetime el koyma yetkisi vardır. Bu anayasayla korunan bir kanundur.

Şimdi bu adamlar hiç bir şey olmadan darbe yaptılarkimse diyemez.

Subayların bir çok sebebi bunlardan kaçı;

Anayasayı çiğneyen, kabul etmiyorum diyen bir Cumhurbaşkanı.
Rejimi değiştirmeye çalışma
Cumhuriyetin dinamikleriyle oynama
Hukukun işleyişine engel olma
Yargıya ve sayıştaya müdahale
Usülsuzlük, yolsuzluk( reza bile itiraf etti Amerika'ya)
ihale usülsüzlüğü.(devletin ihalelerini yandaş şirket cengize
verilmesi)
Barış süreci adı altında PKK nın doğuda her yere
silahlanıp asfalta dahi bomba yerleştirmesine müdahale etmeme.
işid e silah taşıma

Sayabileceğimiz bir çok suç ve ülkeyi tehdit eden şeyler
varken, bu adamların darbeye kalkışması gayet normal. Bu yüzden kimse bu
adamları vatan hainliğiyle suçlayamaz. Ama başkası var işin içinde,
ama başka şeyler var orasını bilemem, bilemeyeceğizde ancak dediğim
gibi adamlar görevini yaptı.
Zira;
TSK iç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi şöyledir: "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır.

Zaten hükümetin değiştirmek istediği kanunda budur. Yeni anayasayla birlikte.
peşin edit;
başlık için kusura bakmayın gençler.
gerektiği zaman tsk'nın senin kıçına el koyma yetkisi vardır. nasıl olsa seçimdir falan hikaye. elinde silah olan 2000 kişi karar verince istediği ideolojiyle ülkeyi yönetebilir. senin kıçına da el koyabilir.
Kardeşim;bak burada hiçbirimiz akpli değiliz ama herhangi bir neden darbe yapmayi meşru kilmaz,sen şimdi kendi özgürlüğün işin kendi yaşantın ve kendi muhalifliğin için herşeyi meşru görüyorsun hakkındırda bu hükümet adama her haltı aratır hala geldi ama tekrar ediyorum en kötü hükümet en iyi sıkıyönetimden iyidir.
darbeyi elbette savunmuyorum. darbenin her türlüsüne karşıyım. ancak bu ülkede hak hukuk yokmuş gibi polislerin ve halkın, yakaladıkları bir suçluya işkence yapıp, donla durdurup, kundakdaki bebeğine küfür etmesini doğru kılmaz. çünkü bu kişiler yanlış hata yapmışta olsa, vatan haini de olsa hizmet etmiş kişilerdir.
Hak hukuk, demokrasi olan ülkede bu tür işkenceler yapılmamalıydı TSK küçük düşürülmemeliydi ben işte buna karşıyım.
Kardeşim ben ona da karşıyım koskoca adam donla fotograf çekilir mi? Bu adamın karısı çocugu ne düşünür,Herşeyin bir düzeni vardir alirsin gozaltina orada adamin ihtiyaclarini karsilarsin ama dövmek,hirpalamak iyi degil.