bugün

bırrrrr layan at ile yaran reklam.
hayal kırıklığı yaratan reklamdır. sen zamanında koskoca bizans'ı karşında titret, şimdi de kapitalizmin kralı coca cola içip titre. vay be fahrettin abi. böyle miydin sen?
en olmadık kişilerin bile kapitalizmin acımasız çarklarında eridiğinin göstergesidir.
berbat igrenc otesi reklam.*
devamı gelen reklam *
cüneyt emmi dolaptan birer birer koka kola çıkartır bu anam için bu babam için bu yavuklum için şeklinde tabi. o değil yıllarca besleyip büyüttüğü karizmayı yok etmiştir. bir nesil seninle büyümüştü...
olmamış diyor ve on üzerinden üç veriyoruz.
film izlerken aniden reklama girdiğimizde adamın mna koyan reklam. aniden zıplatır.
en içten en asil küfürleri içimden saymama neden olan, içimizde var olan kara muratlık dürtülerini yok eden reklam.
(bkz: yayında ve yapımda emeği geçen herkesin allah belasını versin)
(bkz: malkocoglu kahpe bozaciya karşı)
izledim ve paradan bir kez daha nefret ettim. midemi kaldıran olaylar sıralamasındaki yerini aldı bu reklam.

vakti zamanında çalıştığım radyo istasyonuna gelmişti cüneyt arkın. o zamanlar gençleri bilinçlendirme kampanyası mı ne zıkkımsa, öyle bi kampanya kapsamında türkiye'yi dolaşıyordu. programdan evvel konuk odasında otururken, amerika hakkında atıp tutan sevgili abimiz , program sırasında da amerika'ya verdi veriştirdi. mc donald's , coca cola , kapitalizm filan attı tuttu.

açıkçası o zaman için tutmuştum bu abimizi. söyledikleri ne kadar da doğruydu filan demiştim. peki buna nasıl bir çare düşünüyorsunuz soruma da gayet mantıklı açıklamalar getirmişti yayında.

gel gör ki, tv de reklamı görünce şaşırdım. sinirlendim. o vakitler milliyetçi damarı şahlanan cüneyt arkın karşımda ve coca cola içip brrrlıyor.

demekki neymiş ; para söz konusu olunca, vatan millet sakarya yalan oluyormuş. atıp tutmalar yalan oluyormuş. o reklamda sen oynayıncaya kadar cola içiyordum yalan değil cüneyt abi. ama seni gördükten sonra cola içmeye karşı iştahım kapandı desem yeridir.

en azından brrlamasaydın bari.
Serinlik duygusunu mizahi bir yolla başarılı bir şekilde anlatan reklam.
(bkz: malkocoglu nun brrrrlamasi)**
(bkz: bir intihar yöntemi olarak reklam izlemek)

(bkz: bir reklam izleyip hayattan tiksinmek)
"o'lum bizim de bakacak çoluğumuz çocuğumuz var" diyerek verilecek tepkilere rağmen oynadığım reklamdır.

şimdi değılın ulen!
''para insana neler yaptırıyor'' dedirten reklamdır.
güncel Önemli Başlıklar