bugün

türk milleti garip bir millet, misafirperverliğine, vatanseverliğine tek bir sözüm yok ama övgü ve yergilerinde kullandığı terim ve tanımlar dünyada tektir. bu bağlamda ortamda komik, güldüren bir insan için şu yorumun yapıldığına hepimiz tanık olmuşuzdur: "piççç ya". bakın "ç" harfi uzuyor. yani burada piç kelimesi küfürden öte beğeni belirten bir kelime olarak karşımıza çıkıyor.

"piç"den devam edelim, hepimizin içinde onulmaz bir yara, bitmek bilmez bir acı var, nedir o? tabii ki kızların efendi adam yerine piç tercihi. burada da piç kelimesini kullanırken kızları elimizden alan .rospu çocukları anlamında değil, daha atak, daha gözü açık ne bileyim işte piç olanlar anlamında kullanıyoruz. atak dedik, gözü açık dedik iki tane iyi özelliğini saydık "piç"lerin. kötü özelliği nedir? terk etmeleri. efendi olmayanlar terk ediverirler. terk edilmenin bugünkü yaşayış ve adetlerimizdeki yeri ve önemi nedir? acıdır. acının standart bir tanımını yapacak olursak terk edilmektir diyebiliriz. yani terk edilmek çok uygun bir mutsuzluk sebebidir. insanın mutsuz olmak için çaba gösteren bir mahlukat olduğunu savunan ben için etrafımda mutsuz binlerce insanın olması hiç de gaip değil. evet insanlar mutsuz olabilmek için birbiriyle yarışır. ve etraflarında, kendilerini mutsuz edebilecek insanlar ararlar, sevgililerini de bu insanlar içinden seçerler.

şimdi yeni bir teori gelişirdik. kızların efendi adam yerine piç tercihi mutsuz olabilmek içindir. ee sokarım lan teorine sesleri kulağıma kadar geliyor, bize ne teoriden diyorsunuz. yani ben diyorum ki insanlar tarafından, özellikle de kızlar tarafından ciddiye alınmak isteyen bir insan yapabildiği kadar efendilik dışı hareket yapmalı, ahlak kurallarının kendisine verdiği boşlukları sonuna kadar kullanarak dikkat çekmelidir. "niye lan manyak mıyız, ahlaksızlık yapalım?" diyorsanız, kardeşim ben ne anlatıyorum sabahtan beri. dikkat çekmek, saygın bir konuma gelebilmek için bunu yapmaya mecbursunuz, mecburuz.

gözlemlerim beni bu yazıyı yazmaya itti.

o gözlemler nedir?

liseye başlamış her türk genci gibi ben de sınıfıma girdikten sonra bir kızı gördüm beğendim neyse amiyane tabirle ayarlamak için uğraştım işte o zaman gözüm açıldı. şöyle diyaloglar geçiyordu;

(ben)- ceren (ayarlamaya çalıştığım kız) sinemaya gidelim mi? (çok klasik)
-ya benim işim var ya, (belki harbiden işi var)
-ha tamam o zaman.

(piç)- ceren sinemaya gidelim mi? (bu da klasik)
-ya işim var ya.
-ya kızım sokturtma işine ya alla alla gidelim işte.
-ya git başımdan be.

hah son cümle nedir ceren den gelen git başımdan be!. şimdi efendi zıttı arkadaş ne diyor? küfrediyor. bu var ya kısa vadede faydasız ama uzun vadede öyle bir yararlıdır ki, anlatamam. çünkü ceren anlar ki bu adam piç kendisine acı çektirecek. ben ise hep bir şeyleri yanlış anlamasından korkup, incitmemeye çalışacağım. sonunda ceren gidecek kendisine msn den "sni svyrm" yazan piçe varacak. bu hep böyle oldu. ha pişman mıyım? hayır arkadaşım değilim. ulan bile bile acı çekmek isteyen insandan ne hayır gelir. hiçbir hayır gelmez. bunu sonradan anladım.

kendimi bir nebze "sni swyrm" lardan, saçma sapan flörtlerden, arabesk ilişkilerden kurtardım. bunun yan etkileri de oldu tabii ki. mesela bira içerken "benimkine sinemada sakso çektirdim" diyen insanlardan olamadım, ciddiye alınmadım, kimse beni merak etmedi. yalnız ve obsesif bir kişiliğe büründüm. eğer siz de bu durumlara düşmek istemiyorsanız, belli bir piçlik sayısının üstüne çkıp kendinizi kurtarın. ancak o zaman insan yerine koyulursunuz bu soktuğumunun popülizminin şekillendirdiği ülkede ve ergen ortamlarında.

ilk önce hemcinslerinize kendinizi kanıtlayın. kavga edin, arkanız olsun, ülkü ocaklarına falan gidin, kitap okumayın ve bunu marifet bilin.

hemcinslerinize kendinizi kanıtladıktan sonra karşı cinse de kanıtlayın çok uğraşın ve bir ilişkiye girin, siktiri çekip ayrılın, eski sevgiliniz bunu her yerde anlatsın, kısmetiniz açılacaktır.

herkese kolay gelsin.
bu piçler sonradan diplomat falan olurlar.