bugün

demokratik açılım konusunda chp'nin kafa karıştırıcı söylemleridir. politikayı birşey söylemeden laf kalabalığıyla günü geçirmek zannetmeye devam ediyorlar. demokratik açılıma destek veriyorlar mı karşılar mı?

efendim hükümet demokratik açılım yapmak istiyor. konuşarak beraberce bir yol çizelim neler yapılabilir kararlar alalım diyor siz ne diyorsunuz?
"kameralarda çeksin.
özel kameraman tuttum o çeksin.
bizim kürt raporumuz var. ben yazdım hatta.
hep milletvekillerini meclise sokmakla biz zamanında demokratik açılım tutumumuzu gösterdik.
ahmet türk'ü severdim. çok değişti.
bu suni gündem. deniz feneri olayını gözlerden kaçırmak istiyorlar.
türk vardır, kürt yoktur.
terörle mücadele edilsin. terör bitsin sonra açılıma bakarız. dersim'de analar ağlamadı mı.
akp yanındaysa ben karşıyım."(zaten asıl konuda bu. adamlar yıllardır sadece akp karşıtlıkları yüzünden oy aldı. solcu falan değiller)

işin özü chp nasıl oy alırım diye düşünmüş. ancak akp karşıtlarından oy alırım diyerek akp karşıtları neyi istiyorlarsa onu söylüyorlar. tabi farklı kesimlerin karşıtlığı yüzünden kafaları karışık. hatta mhp'den bile daha milliyetçi söylemleri var. akp birşey yapıyor, bir tepki vermek için bekleniyor, toplumun karşıt kesimi ne söylerse onu söylüyorlar. mesela baykal trt şeşi açılmadan sert eleştiriyordu, trt şeş konusunda toplumdan bir ses çıkmadı. bugün trt şeş konusunda ne diyorsunuz desek cevap veremeyecekler. çünkü tabanı sadece akp karşıtları ve chpli yöneticiler tabanını tanımıyor.

chp tabanı mı özgürlükçü akp tabanı mı? akp'nin dindar muhafazakar tabanı chp'nin özel hayatında özgür, yüzü batıya dönük, eğitimli insanlarından daha özgürlük yandaşı davranıyor. peki demokratik açılım başarılı oldu ve terör bitti diyelim. chp o zaman da ben kürt raporu yazdım. ben başlattım açılımı diyecek. bu kadar ilkesiz bir parti...
karşıt iki zıt durumdur. hak ve özgür arayışını taş sopa, molotov ve son anda pala ile yapan bir parti konumundadır. Başbakanı diktatörlükle suçlarken sözde diktatör bir insana elinde silahlarla masum insanları salabileceik zihniyettedir.