bugün

Şu ana kadar bu cins köpekler hakkın da bütün okuduklarınızı unutun.
Yaklaşık üç yıldır besliyorum. Evdeyken ağır hantal uykucu. Günün yarısını uyumakla geçiriyor .Bir cool tavırlar bir havalar. kimseye yüz vermez. fotoğraf çekmek istediğiniz de yüzünü çevirir. Sürü hayvanı olduğu için eve ilk geldiğinde evin reisi kim? onu anlamaya çalışır. o na farklı davranır. kesinlikle eğitilemez. kendi bildiğini okur. siz o nu eğitmeye çalışırken bir bakmışsınız o sizi eğitmiş. kesinlikle ev yemeği ve tavuklu yiyecekler verilmemelidir. söylenenlerin aksine traş edilebilir. zira uzun tüyleri yüzünden yazın yatmak için hep serin bir yer arar. aşırı derece de tüy döker. tüye alerjiniz varsa veya evde titiz biriyseniz kesinlikle bulaşmayın. sokağa çıktığımız da kesinlikle onun istediği yöne gitmenizi ister. zorlarsanız yere yatar. tasmasız asla dolaştıramazsınız. eve döneceğini anladığı anda ters istikamete gitmeye çalışır. ben arka sokaklardan giderek kafasını karıştırıyorum o zaman anlamıyor. sokak ta enerjisini atamazsa on dakika kadar evin için de koşturup enerjisini harcamaya çalışıyor. evin altını üstüne getiriyor. bir de eş beğenmiyor haspam 3 yaşına girdi hala bir yavrusu yok.
evde eğer varsa diğer evcil hayvanlarla bir sıkıntı çıkarmaz. o na biat ettikleri sürece. bu arada sokak da tacizler olabiliyor. rahat yürütmüyorlar. laf atan seven soru soran sizin de bir havanız olmuyor değil hani.
aksesuar sıkıntısı yok ne takarsanız umrunda bile değil. ama çok sevimliler.
görsel
görsel