bugün

rabbim yaratmışsa tartışılmaz bu mekanın hak olduğu gerçeği..ama şöyle ki düşünerek neden hak olduğunu anlayabiliriz..
rabbin varlığını kabul etmeyenlere veya Ona şirk koşanlara verilecek ceza sonsuz cehennem azabıdır..neden böyledir.? Zira siz Allah'ı tanımazsanız yok sayarsanız O'da sizi ahirette yok sayacak ve madem ben yoktum o zaman senin burada yani cehennemde ne işin var..madem yoktum o zaman sende kurtar bakalım kendini bu durumdan dercesine kafirlere ebedi cehennemi hak olarak yaratmıştır...şirk koşanlarda benzer şekilde madem benden başka bir tanrı vardı ..şimdi gelsinde o tanrı seni kurtarsın bakalım dercesine de şirk koşan kafirlerde sonsuz cehennem azabını hak etmiş olmaktadırlar...müslümanlar ise bildiğimiz kadarı ile cezalarını çektikten sonra cennet hayatına kavuşacaklar..ama dikkat edilmesi gereken..dünyada yaşarken Allah'a olan yönelişlerimizi artırarak ..en zor olan ölüm anında imanlı gitmeyi sağlayabilmektir...mazaallah siz hayat boyu Allah'tan uzak yaşarsanız son anınızda imanınızın tehlikeye girme ihtimali mevcuttur...
güncel Önemli Başlıklar