bugün

cemaat sessiz sedasız hocayı dinlerken dinlediği vaazdan etkilenip aniden tekbir getirip ortamı adrenaline boğan adamdır.

teravih namazları bu gaza getirici abilerimiz için çok uygundur. imam yemeği yiyip çayını içmiş ve bu nedenle keyfi yerine gelmiş aynı zamanda da uyku bastırmış cemaate vaaz vermekteyken abimiz büyük din aşkıyla aniden bas bas bağırır. o tekbir getirdikten sonra çevreden birkaç kişi kesin gaza gelir.

lebbeyk allah, allah- u ekber, bismillah diye haykırmak en çok tercih edilenlerdir.

o değil kızdığım nokta bu yanımda oturan adamın ortada bir şey yokken aniden bağırıp benim ödümü koparması. ne var dayı ne bağırıyosun a.mına koyim. çok müslümansın da reklam mı yapıyorsun?

benim maneviyatım çok güçlü diyorsan içinde yaşayacaksın ne yaşayacaksan. öyle tribünlere oynamayacak aniden bağırmayacaksın. cana gelmeyeceksin. bak camide küçük çocuklar var, ödleri koptu çocukcağızların. nasıl kopmasın lan ben eşşek kadar halimle yerimden sıçradım.

diyeceğim o dur ki camide vaaz esnasında bağıran yaşlı olsun genç olsun herkesi samimiyetsiz buluyorum aga. çok dindarsan zaten bu inancı içinde filizlendirmen gerektiğini ve bunu kimseye belli etmemenin gerekliliğini bilirsin. yapmayın böyle. bunlar reklam kokan hareketler ramazan.
güncel Önemli Başlıklar