bugün

Yani konuşmayayım diyorum da böylesin samimiyetsizliğe karşı bir tepki de çok değil.

Ne bayramından bahsediyorsunuz aq. Şunu belirteyim öncelikle, bi kaç gün önce burda bir müptezel başlık açtı, fakirlere et dağıtmamak diye. işte akp kazanmış, akp liler fakirmiş oh olsunmuş dağıtmamak gerekirmiş. Onlarca kişi de beğendi. Öncelikle bunların hepsi bu milletin ne dininden ne kültüründen ne tarihinden nasip alamamış bu toprakların gayri meşru çocuklarıdır.

Lakin üzülmesinler. Zaten çoğu müslüman da kestiğini dağıtmıyor. Hatta bir kaç sene önce türkiyede bir hayli itibar gören -vehhabi artığı- bir hoca(!) dağıtmaya dair hiçbir mecburiyetin olmadığına dair, önemli olanın hayvanı kurban etmek olduğuna, etlerin tamamını kesenin kendine ayırabileceğine dair fetva da vermişti.

Oysa ayet çok açık, o kurbanların allaha ne eti ne kanı ulaşır diyor allah ulaşacak olan sizin takvanızdır. Yani yapacağınız hayırdır. Ben bunu diyince mealist olurum şimdi .ss

Açıkçası ben hissesine girdiğim hayvandan azcık dahi bir pay almam. O an pişirildiğinde bir tabak alırsam alırım gerisini dağıtırım.

Tepkim neye? Bu samimiyetsiz havaya. Festival ortamına dönen, kendisine 6 ay yetecek et ayıran, geri kalan günde tatil yapan ve bunu ibadet diye pazarlayana. insanlara, gönüllere dokunmaktan çok çok uzak bir ortam.
Aslında Bu bayram kurban değil hac bayramıdır.
Hacca gitmeyenlerin bayram etmesi zaten saçma.