bugün

şu lise bi bitsin x hocaya dalıcam.
bundan sonra günü gününe ders çalışcam.
-ahmet napıyonuz lan iki saattir
+(sikini tutarak) offf üçüncü posta abi
-deme

a few minutes later

birr ikii üççç

-abi bi isteğiniz var mı diye sorim dedim
#yhaa bu çocuk anllamıyor iki saattir aynı konuyu anlatıyorum
-anlamaz o kalın kafalı biraz neyse iyi çalışmalar.
- hafız 50 lira versene ya kredi kartının borcunu peder duymadan halledeyim he?
* yapma be koç valla peder para göndermedi daha, olsa verirdim yok ki...
+: ödevimi yaptım ama evde kaldı öğretmenim.
-: senin evin yakındı, git al gel ödevini.
*
+: annem evde değildi öğretmenim.
-: ev numaranız neydi sizin?
+: hönk!
şimdi yatayım da sabah erkenden kalkıp çalışırım.
(bkz: ben senin kadar calıssaydım)
-aslında hukuk geliyordu da ben yazmadım. *
lanet yalanlardır.

--spoiler--
öğlen 12'de kalkan öğrenci finallere çalışacaktır. kahvaltısını yapar ve ders çalışmak ister. "sonra dur biraz bilgisayarda haberlere bakıyım başlarım." der. bilgisayara bakar ardından "5 dakika televizyona baksak ne olur lan? hem başlayacam zaten" der. 4 - 5 saat geçmiştir. "bir şeyler atıştırıyım bu sefer başlıyorum." der. atıştırdıktan sonra bir mayışma üzerine çöker ve "neyse yoruldum lan biraz dinleniyim ayık kafayla başlarım hem geceye kadar yolu var." der. saat 8 olmuştur. atıştırma yetmediğinden akşam yemeği vaktidir. yarım saat yemeği yedikten sonra eline çay alır ve bir sigara yakar ardından "tamam şunlar bitsin bu sefer başlayacam. hem zaten 4 saat çalışsam iyi olur." der. çay ve sigarası biten öğrenci televizyonda şampiyonlar ligi maçına rastlar ve "ulan bu maç kaçar mı?" der. ardından "maçtan sonra 2 saat çalışsam yarın full akşama kadar çalışırım ortalığın amına bile koyarım." der. maç bittikten sonra saat akşam 11'e doğru gelmektedir. öğrencinin hiç isteği kalmamıştır ders çalışmaya. "banyoya giriyim." der. banyodan çıktığında saat 00.00'dır. "ulan neyse tamam yarın saat tam 7'de kalkacağım ve akşama kadar hiç durmadan ders çalışacağım." der ve ardından namus ve şeref sözü verir. çok hırslı bir hale gelmiştir. uyur... kalktığında saat 10.30'dur. "lan zaten 7'de kalkmak çok zor olurdu. neyse fazla bir kaybım yok." der. kahvaltısını yapar, uykusunu açar, haberlere bakar ve saate baktığında saatin 12.30 olduğunu görür. başlamaya kararlıdır ama karnı mı acıkmıştır ne? "öğle yemeğini yiyeyim." der. yemekten sonra televizyonun karşısına geçer ve eline defteri alır. bıkkın bir şekilde sayfaları çevirken kafası düşer ve uyur. uyandığında saat 16.30'dur. sinirlenmiştir. "sikiyim böyle işi." der. yarım saat ortalıkda dolanır ardından bir şeyler içer ve saat 18.00'dır. "akşam yemeğimi yiyeyim." der. yemekten sonra hayattan bezdiğini hisseder. ama son bir atak yaparsa halen 6 saat çalışacağını gözüne kestirmektedir. "saat 3'e kadar uyumam. der. bugün doğrud düzgün bilgisayara bakmadığını hissetmiştir. canı face'ye, sözlüğe vs. bakmak ister. bakar kafasını kaldırdığında saat 20.30'dur. televizyondan sevdiği dizinin yankıları duyulmaktadır. koşar televizyonun karşısına bayıla bayıla dizisini izler. dizi bittiğinde saat 23.00'dür. internette neden ders çalışamadığının nedenlerini aramak ister. bir ara kafasını kaldırıp saate bakar. saat 01.30'dur. önceki akşam verdiği söz aklına gelir. artık ne namus kalmıştır ne şeref. şerefini yitirdiğini düşünerek yatar. bin pişmanlıkla...
--spoiler--
çok büyük olmamakla beraber ev sahibine söylenen yalanlar da vardır bunlar arasında. 50 liraya evin herhangi bi sorununu çözüp ev sahibine 100-150'ye itelemek gibi. ama iş hayatına atılınca hepsini ödüycem.
- abi, nasıl alıyosun her sınavdan böyle, valla anlamıyorum

- olm, sınavdan önce şöyle bi yarım saat göz gezdiriyorum, yetiyo ya!
Ödevi sabah erken kalkınca yaparım.
Ödevi okulda yaparım.
Sonuç hocam unuttum dur.
+hocam kuran çarpsın ödevimi yaptım evde kaldı
-ebru kızım sen deistsin kurana inanmıyosun ki
+hass...
Bütün sınıfı bıraktı hoca tek ben kalmadım şu dersten.

2. Dönem düzelticem söz.
(bkz: merve lere gitmek)
+nasıldı sınavınız?
-on numara, evet.
+kolaydı yani?
-tabi ya, çalıştım. Gerekeni yaptım. Baktım. evde baktım sadece. Attım hafızaya. beyin bedava. Bedava ya. taşıyorum. niye hamallık yapayım? Baktım karşıma çıktı hepsini yaptım bu kadar.
+geçmiş olsun
-teşekkür ederim.
50 kuruş çıksana, yarın veririm.
Yetişkin öğrenci yalanlarıdır. Büyük oldukları için daha ustaca yalan söylerler.

Çarpıtmayalım arkadaşlar.