bugün

astroloji eski uygarlıklarda üst düzey yöneticiler tarafında halkı kandırmak, onları etkilemek için uydurulan bir yalandır.
Boru gibi gerçektir. Kaç tane burç var ? 12 tane. Kaç milyar insan var? 7 milyar. Bu durumda ortalama her bir burçtan 700 milyon insan var. Ulam 700 milyon insan ne demek bir dusun. Kaç milyon farklı insan, kaç milyon farklı karakter, kaç milyon farklı hayat. Nasıl tek bir ortak kumeyle bunca insanı genelleyebilirsiniz amk?
Kuran'da buruc (burçlar) adında bir sure olduğunu bilmeyen yazar söylemidir. tabii sözlükte ateyiz çok bilmek istemeyen bilmese de olur. karakter tespitlerinde ekseriyet doğru olsa da her zaman aynı şey olacak diye bir durum söz konusu değildir. karakterlerin genel itibariyle resmi çizilir o kadar. astronomi, bir ilimdir. Kur’ân’dan destek alır. Fakat, astronomi bilgilerini burçlara dayalı bir takım gaybî haberler üretmekte ve gelecek hesapları yapmakta kullanmanın, yani “astroloji” olarak bilinen falcılığın gerçekliği yoktur.
Ben bu kadar katı bakmamayı tanıdığım insanların burçları ve kişiliklerinin aynı olduğunu öğrenince anladım. Ben de inanmıyorum burçlara ama öyle tesadüfler yaşıyorum ki bazen "acaba mı lan" diyorum.
Her burcun kendini övüp diğerini itin götüne sokması üzerine düşünmeye başlayıp sonradan farkettigim söylenen özelliklerin aslında insani yonlerimiz olduğunu ve burçlarla alakası olmadığını kabul etmem üzerine vardığım kanı. Biri diyor ben kinciyim inatçıyım diğeri diyor çok duygusalım bunlar karakterimiz bizim arkadaşlar bakın mesela "ben yalandan nefret ederim cunku akrep burcuyum" yoh amuha koyim yani daha neler akrep burcu olmayan herkes seviyor mu yalanı bi anlatsanıza kısaca burçları sikeyim size bişi olmasın arkadaşlar.
hayır burç olayları sözlük gibi mecralarda taşak konusu olabilir ama.

burçlar Kur'an da vardır, her Müslüman kesin ve kati suretle inanmalıdır burçlara.

ama burçlara inanmak günlük burç yorumuna inanmak demek değildir, burçların olduğuna inanmaktır. ve gerçekten genel burç özellikleri doğruyu yansıtır %90 ama, günlük burç tahminleri tam bir para tuzağıdır, aklı olan zaten gelmez o oyuna.

ama mesela akrep resmen sexle endekslenmiş, doğru dürtüleri çok yüksek oluyor yapacak bir şey yok?

(bkz: hangi burçsun diğerleri mi sex mi)