bugün

bugün sırça köşk ve diğerleri adında cenmodernde bir tiyatroya gittim kendisi devlerin ölümü, koyun masalı ve sırça köşkün harmanlaması denecek bir oyundu. ilk gittiğim tiyatro oyunu değil kendisi ama ilk gittiğim tiyatro da çocukken ücra karadeniz ilçesine getirilen pinokyo tiyatrosuydu yani anladınız ne demek istediğimi. 1 saatten biraz daha fazlaydı ve ben de biraz deneyimlerimi aktarmak istiyorum. ilk öncelikle konu güzeldi. iki tane hin adamın bir kasabaya gelip orada halkı sömürerek kendilerine bir sırça köşk yaptırması ana hatlarında geçiyor hikaye. kasaba halkına her yerde bir sırça köşkün bulunduğu ama kendi kasabalarında bunun olmadığı, diğer kasabaların hepsinde bir köşkün olduğu ve bu durumda burada kalamayacaklarına değinip halkı kandırırlar. halk da diğer kasabalardan geri kalmamak adına birikmişleri, emekleri ve kendilerini feda edip bu sırça köşkü yapmaya koyulur. aşırı ağır olmasa da genellikle anlaşıldığı üzere devlet eleştirisi bol bir oyundu ki benim en sevdiğim kısım buydu. oyuncular genel anlamda iyiydi, rollerine iyi hazırlandıkları aşikar ama o hin adamların başı olan adam muazzamdı ne yazık ki kendisini bulamıyorum yoksa kesinlikle adını burada geçirirdim. grafik tasarımları çok iyi değildi ama zaten düşük bütçeli bir yapım olduğu da belliydi ona rağmen iyi bir oyun çıkardılar kesinlikle.