bugün

istanbulun nadide köşelerinde nadide lezzetlerini istanbullularla buluşturan ustaların ellerinden çıkan lezzetlerdir. semtlerin kendine has özelliği ile isimleşmişleri de vardır türkiyede bilinen lezzetleri istanbulda en iyisini yapanlarıda vardır.

1-) abracadabra arnavutköy

mutfakta yaratcılığını konuşturan dilara erbay'ın sahibi ve aşçısı olduğu yerin kendine has müthiş lezzetleri var. başlangıçlarda etkili olan aperatifleri oldukça farklı lezzetlerin bir araya gelmesiyle mest ediyor. somondan yapılmış köfte, midyeli ermeni pilavı tavsiyedir.

2-) adem baba balık arnavutköy

eskiler bilir adem baba balıkçı teknesinden semte 3 şubesi olan kendi markasını yaratmıştır. balık çorbası sevmeyen olsa bile sevdirir derecede lezzetlidir. balık istiyorsa canınız tavsiyedir.

3-) bodrum mantı arnavuköy

çinden uzanan tarihi, türk mutfağında ki yeri ayrıdır mantının. istanbulda da en lezzetlisini yapan yerlerden biridir.

4-) can ciğer beşiktaş

ciğer deyince edirne gelir urfa gelir akıllara. istanbul da pek çok yer açıldı son zamanlarda. ancak can ciğer bir semtin lezzetli ciğercisidir. ciğer pişirirken önemli faktörlerden biri yağın tazeliğidir buranın ustası bunu çok iyi dengede tutar. afiyet olsun.

5-) fıstık kebap arnavutköy

lahmacun lahmacun olalı böyle lezzet görmedi. boğaz manzaralı kebapçınız. aşırı bütçe ayırıp lüks mekanlara gitmenize gerek yok gidin kebabınız yiyin efendim.

6-)beş altı kirvem karaköy

tantuni yenir burada. başka yerde yemedim bilmiyorum bu adamlar harbiden yapıyor. meksika mutfağını örnek aldıkları şüphesiz.