bugün

terkeden kişi sırf içi rahatlasın diye 1000 dereden su getirir, göya ''üzülmesin''dir... amaç eski sevgiliyi terkedip yeni sevgilinin kollarında oynaşırken, vicdan azabı çekmemektir. *
imkansızdır.üzmek istemiyosan onu olduğu gibi kabul etmelisin.
(bkz: sorun sende değil bende)
(bkz: benden daha iyilerine layıksın)
**
gerçekten sevgi verip, alamadığınız ilişkilerde yapılması çok zor olabilen bir durumdur. Bu durumda iki tarafın da üzülmeden ayrılması daha güzeldir, fakat bir sorun ortaya çıkar: kim bırakacak..

(bkz: Ben)
(bkz: yaptım oldu)
(bkz: çok iyi oldu çok da güzel oldu)
sen daha iyilerine layıksın yalanı.
kasmamak gerekir, illa ki üzülünecek, illa ki ağlanılacak (zorunlu ritüeller bunlar) ama akabinde herkes kendi yoluna gidecek bu bir gerçek. erkeklere notum şu bu noktada, kız üzülecek diye üzülmeyin (biliyorum lan yapıyorsunuz bunu) 3 senelik ilişkinizi şak diye bir haftada yeni birisini bularak atlatacak birisinden bahsediyorsunuz, neye üzüleceksiniz. bitmesi gerekiyorsa biter. rahat olun.
seni umursamıyorsa mümkündür yoksa imkanı yoktur. msjla ayrılırsın ayrılmasına değilde bi msj atmamasına üzüldüm der. bitti seni çok sevmiyorum dersin onca günün yaşananın ardından nasıl bu kadar acımasız oldu der. telefonlarını açmazsın ben bunu hakedecek ne yaptım diye hayıflanmaya başlar. deveyi hendek atlatmak daha kolay iştir.
Birini düzmeden ayrılmak, üzmeden ayrılmak için atılabilecek bir adım olarak görülebilir. Tersi durumlarda olabilir. Duruma göre düzme veya düzmeme kararını vermek gerekir. Hangisinde daha az üzülecekse artık... Bunun dışında birinin ağzını büzmeden ayrılmak, göz süzmeden ayrılmak velhasılı kelam, hiç üzmeden ayrılmak olmaz. Bir kere karşı taraf sevmiyorsa bile tercih edilmeme durumu bozar yani *
(bkz: yok öyle bir dünya)
zordur, çünkü ayrılığın her türlüsü acıdır. acının olduğu yerde de üzüntü kaçınılmaz bir son.
defalarca deneyıp basardım sankı dıyıp gunler sonra basaramadıgımı farkettım.kişi seviyosa ayrıldıgı ıcın sevmıyosa da yedıremedıgı ıcın üzülüyo .yokluguna alışamama durumlarıyla da geri dönüş çabaları gerceklesebılıyo.kısacası üzmezsen ayrılamıyosun.
en mantıklı, iki taraf tarafından eninde sonunda olacağı bilinse de imkansızdır.
ayrılıklar üzücüdür. dolayısıyla böyle bir şey mümkün değildir.
değer veren, sizi seven biriyse uzmeden ayrılmak mümkün değildir. ne kadar mantıklı sebep sunarsaniz sunun, söylediklerinizin kabul edilir yani yoktur onun için. Bu yüzden uzatmak yerine birden iletişimi kesmek daha dogru olur. Çünkü uzulmesin diye yaptıklarınızı yanlış yorumlayabilir ve aslında ayrılmak istemediginizi, hatta naz yaptığınızı dusunabilir. daha az zararla bitirmenin yolu direk ayrılmak ve bir daha gorusmemektir.

üzüntüden kalbiniz sıkışıyor gibi hissedebilirsiniz. kizamazsiniz ayrılmak isteyen kişiye. ama o his aslında üzüntü değil, özlemdir. artık ozlemediginizde üzüntü de geçecek ve hayat normal akışına dönecektir.

diyor ya şarkıda;

kolundan tutup da getiremem ki
kendimi ben zorla sevdiremem ki
silahı çekip de öldüremem ki
dizine kapandım dönmüyor geri..

https://youtu.be/F0XzaMQsaDM