bugün

Bazen insanı çok yorabilen bir eylemdir ayrıca anlatan kişiyi çıldırtmak için de güzel bir yöntemdir.
Tavladan kolaydır bence.
-poker biliyo musun
-evet arklarla oynuyoz (hava atmaya başlar batak amele oyunu ondan bilmiyom gibisinden)
-tamam işte kartların değeri ordakiyle aynı büyük olan alıyor.
-(as 1'i temsil ettiği için 5'in daha büyük olduğunu iddia eder)
-hani poker biliyodun amk
-knk yeaa bayadr atmyorum unutmuşum
Tavlayı da batagı da ögrenirken cok zorlandım ama birine anlatmasi en zor olani bence batak. Ayy kanka simdi bu durumda napicaz ama benim elimde yokki ondan bilmem ne.
Bilinen kart ve taş oyunlarıyla hava atma durumu. Kimi gerçekten haz almaz, fazla zorlamamak lazım kendini.
Imkansız olan eylem. Kuralları falan öğretmek basitte batakta sağlam bir oyuncu olabilmek için tecrübe ve yetenek gerekir. Bunu 3 yaşında oyunu öğrenmiş biri olarak söylüyorum ve sadece izleyerek öğrenmişim yani öyle diyorlar ben hatırlamıyorum.
deveye hendek atlatmak. kendimize ağır geliyoruz zaten.oynasın faceden öğrensin gelsin.
Bilmiyorum.
Zordur. sinirleri hoplatir.

bana anlatmak daha zordur. hic anlamiyorum bu oyunlari. anliyorum da oynayamiyorum diyelim ona.
öğrenmek isteyene öğretilen oyundur.

- batak oynayalım mı?
+ ama ben bilmiyorum (masadaki 4. kişi)
- oğlum çok kolay.
+ nasıl peki.
- şimdi aynı renkte kağıtların üst sayısını atıyorsun ama elinde o renk yoksa koz atıyorsun oda yoksa at en küçük sayıyı elindeki.
+ anlamadım.
- tamam oynadıkça anlarsın.
(oyun başlar)
- bak şimdi ben sinek atacağım sende bunun üstündeki sayıyı atacaksın.
+ sinek kalpli olan mı?
- hayır değil siyah olan.
+ haaa tamam attım. (sinek iki üstüne as atılır)
- manyak mısın as mı atılır.
+ küçük değil mi bu kim büyük?
- (kırılma bıkma noktası) bıktım anlatmaktan siktir edin 101 oynayalım.
+ 101 ??

(bkz: hayatında kahveye gitmemiş erkek)