bugün

aslı şöyle olacaktı, "bir sonraki duragi anons edip inecek var mi diye soran dolmus soforu". ancak 68 karakter gerekti, sözlükte vermedi bu hale geldi.

tripcan dolmuş şöförleridir bunlar. bir sonraki durağı iki önceki durakta anons edip inecek var mı diye sorarlar. duymazsan da trip atarlar.

& cezaevi durağından iki durak öncesi

+ var mı cezaevi?
* sessizlik *

& aradaki durak geçilir, cezaevi durağına yaklaşılmakta

+ kaptan, cezaevinde bırakır mısın?
- cık cık. bak sol şeride geçmişim, kaptırdım gidiyorum yaptığın iş mi şimdi! demin sordum niye inicem demiyorsun.
+ e ben duymadım.
- duyacaksın kardeşim. bağırıyoruz o kadar, gırtlak bu gırtlak.

şimdi uyuyanı var, müzik dinleyeni var, telefonla konuşanı var. duymak zorunda değiliz seni, demi güzel ağbim?

öperim yanaklarından. *
- bir sonra ki istasyon bayrampaşa
+ kaptan manyakmısın ne istasyonu
- lütfen öncelikle inenlere müsade edelim
+ olum ezbere konuşma lan
- abi bırakın o kızı istiyorum buraya müavin yapıcam
+ lan kim bindirdi bunu metroya bir ses duydu adam aşık olduk
- aracımız bayrampaşa yönüne gitmez , bayrampaşa yönüne gitmek isteyen yolcularımız inip diğer araca geçebilirler
+ haydaaa
- abi sen kal senle işimiz var bekle bekle .
izmir tepecik genelevine yaklaşınca "var mı okul durağında inecek?" diye seslenen dolmuş şoförüdür.
muhtemelen dolmuş kalkmaya hazırlanırken gideceği yeri bilmeyen çok fazla yolcu binmiş, şoförümüzde maksat yardım olsun diyerek tüm durakları anons etmektedir. yoksa koca gün öyle geçmez yani.
güzel insandır.
şehirler arası otobüs şoförüne özenmiş, işine resmiyet kazandırmış sevimli şofördür.

eğimi fazla olan köprüden çıkarken "kalkışa geçiyoruz" diyen şoförü gördükten sonra ağzımı açıp tek kelime söylemem ben bu güzel insana.