bugün

evet sevgili sözlük sonuna kadar üstüne alınabileceğin bir kategori bu. üstüne al, altına al artık nasıl rahat olacaksa..

şimdi 8. nesil yazarlar bilmez, sözlükte kural kaide yoktur. ancak biraz evvel verdiğim bakınızı bellemiş bunlar, üzerine bir de ukalalık peşindeler.

yok efendim bildiğiniz konularda yazınmış, bu bakınızı vermeyinizmiş falan feşan..

bunu diyen karşımda olsa '' sana ne yarr..aam '' derdim ama sözlük tüzel bi kişilik ne yapalım şimdi..

aslında ukalalık kötü bi şey değildir ama hem salak olup hem ukala olmak çekilmezdir. heh şimdi tüzel bi yapı nasıl salak olacak değil mi.. ama moderasyon da bu durumlar için var zaten sevgili sözlük.

her kuşu bitirmiş ve sırayı leyleğe getirmiş olan sözlüğe nacizane şu tavsiye edilebilir;

önce gerekli imla kurallarına uyulmasını sağlayın, sonra düzeyi yeterli seviyeye çıkarın akabinde klasik olmuş bakınızlarla uğraşırsınız.

bahsi geçen konu şudur; 'beni tanıdılar siz kaçın' bakınızı verirken kabul etmeyen ve ukalalık yapan sözlük aynı mealdeki ' beni yakaladılar siz kaçın ' bakınızına bir şey yapamıyor.

(bkz: dam üstündeki saksağanlara özgürlük)