bugün

(bkz: tekrarlanan kelimenin anlamsizlasmasi)
birde bir süre sonra söylemekte zorlanırsınız. hayatınızın büyük çoğunluğunda yaptığınız şeyleri düşünmeden yapmanızla alakası olabilir. mesela göz kırmada da aynı şey gözlenebilir. göz kırpmayı düşünürseniz düzen bozulur, vücudun kendi kendine yaptığı şeyi siz yapmaya kalkarsınız ritim değişir falan düzgün göz kırpamazsınız. garip ve salakça bir durumdur. birde surata bakınca yabancılaşma durumu vardır. aa hagi böylemiydi? dersiniz.
aşkım aşkım aşkım aşkım aşkım.
bir konu hakkında konuşurken üst üste aynı kelimeyi kullanınca oluşan durumdur. sanırım bu durumdan rahatsız olunduğu için de eş anlamlı sözcükler ortaya çıkmıştır.

zebra deseni olan bir bluz aldım. zebranın beyaz çizgileri mi siyahın üstünde yoksa siyah çizgilerin mi üzerinde beyaz var tam anlayamadım. halbuki zebra desenini herşeye yakıştırmışımdır. zebra aslında sevimli hayvandır. zebra. zeb-ra z-e-b-r-a.
ne biçim oldu of tamam ya. *
düşünüp düşünüp bir yere varamadığım sonunda amaaan insanlar işte birbirleriyle anlaşmak için uydurmuştur dediğim olaydır.
nur nur nur nur nur nur nur nur nur. Harbi anlamsizlasiyor.
facebook ta doğum günün olduğun da kutlayanların çoğuna teşekkür ederim dediğinizde de çok saçma oluyor.
(bkz: birüçikiyedi) vadı la böyle bişe.
Bir kelimenin tekrarlandığında anlamsızlaşması durumudur. örnek:
sarımsak güzel kokar. sarımsak. yoksa sarmısak mı. ama sarılmak kökünden olabilir o yüzden sarımsak.belki sarmısaktır. yoğurdu sarımsaklasak da mı saklasak sarımsaklamasak da mı saklasak mı yoksa yoğurdu sarmısaklasak da mı saklasak yoksa bu yoğurdu sarmısaklamasak mı saklasak. yani sarımsaklamasak da mı saklasak da uygun. yani doğrusu sarımsaktır. sarımsak. sarımsak. sarımsaak. bu ne lan sarılsak gibi.
isminizi deneyin çok ilginç oluyor.
' elma elma elma elma elma elma elma elma elma ne demek , elma , ne alaka elma nedir?' saçmalığı.
Çorap kelimesine sabahtandır yaşadığım anlamsızlık. Arkadaşıma az önce gelirken bana bir çift çorap alsana dedim. Sonra çorabı içimde sürekli tekrar ederken buldum kendimi. Çorap, cor ap corrrrap çok çor çor çorap. Ne kadar saçma sapan bir kelime.
aktaş ???
güncel Önemli Başlıklar