bugün

ahmet, mehmet, ali çok yakın arkadaşmış. içlerinde en tertipsiz olanı mehmet miş. 3 ü aynı işte, aynı mesai süresinde çalışırmış, mehmetin tertipsizliği ahmet ve alinin başına dertmiş. bunu düzeltmesi için onu hindistana tertipli bir insan olması için göndermişler. 3 yıl hindistan da kalmış mehmet, kendisinden o vakit haber alınamamış. sonra 3 yılın sonunda tam gününde çıkıp gelmiş. ahmet ile ali şaşırmışlar, lan mehmet demişler anlat ne oldu demek işe yaramış ki bu kadar dakik birisi oldun. mehmet ya sormayın beyler hemen anlatayım demiş.

Hindistan çok acayip memleket. insanları da bir o kadar acayip. diyeceksiniz neden? hemen anlatayım. şimdi birgün bizim peder, mehmet gel dedi. bende gittim haliyle. gittim yanına. mehmet buraya geleli ne kadar oldu. 2 gün sonra 3 yıl olacak peder. peki bu zamana kadar ne yaptın, hiç birşey yapmadım ne yalan söyleyeyim, aynen devam ettim sürekli söyledim bana söyleyin ne yapacağımı, ne yaparsan yap dediniz.

mehmet dedi peder birden. efendim dememle beni elimden tutaraktan tapınaktan çıkardı. hindistanda bir ganyan bayisine götürdü. dedim ne alaka peder, dedi sus mehmet. tamam dedim. girdik içeri. koşunun başlamasına yarım saat var. içerisi kalabalık. oturmuş çalışıyorlar, pedere dedim peder gelmişken bari bizde oynayalım böyle sığır gibi bakıca k mıyız? sus mehmet dedi peder. gözlemle! evet aynen söylediği oydu. inanır mısınız? o yarım saat içerisinde kimse yatırmadı kuponunu, son 30 saniye kala hepsi birden üşüştü makinaya. e oradaki adam da haklı napsın 30 saniye kala nasıl hepsini yapsın. bazıları yatıramadı kuponunu adama dediler lan yatıramadık ne olcak. adam dedi ki ben mi dedim size son saniye gelin yavşaklar. sen kime yavşak diyorsun. sana dedim . kime bana, evet sana, cebinden pıçağını çıkardı adama salladı. ona gelmedi yan taraftaki dayının boğazını kesti. dayı yer düşürkene tam sigarasını yakıyordu sigara düşürken osurduğu için çıkan alev arkadaki 5 kişiyi öldürdü. kaldı 3 kişi ve biz. aman allahım dedim neler oluyor. makinadaki adam silahını çıkardı birini vurdu yanağından sıyırdı kursun diğerinin kafasına isabet etti. sonradan öğrendik ki yanağından vurulan adam kan kaybından ölmüş. makinada ki adamıda idam etmişler.

peder dışarı çıkardı beni. ya mehmet gördün mü dedi. gördüm peder gördüm.