bugün

beşiktaş tan önce bir teknik direktör olarak hiç bir takımı çalıştırmamış olan, teknik adam olarak kendisini kanıtlayacak bir başarısı bulunmayan, tayfur havutçu yu beşiktaş ın başına getiren yönetiminin, ben doğru mu yaptım? diye defalarca kendisini sorgulaması gereken durum.
metin tekin, rıza çalımbay, samet aybaba, mehmet özdilek neyse de, beşiktaş ı niçin deneme tahtası yapıyorum? sorusunu yönetim defalarca kendine sormalıdır. son 10 yılda sadece iki şampiyonluğu olan beşiktaş bu şampiyonluğu tecrübeli ve başarılı teknik adamlar olan, lucescu ve denizli ye borçludur. fikret orman hala şampiyon olmanın birinci şartının doğru hoca seçmekten geçtiğini anlayamamıştır. takımı hoca şampiyon eder, hoca lig düşürür. transferleri isteyen takımı kuran güç hocadadır. tayfur gibi henüz hoca olmayan birini koca beşiktaş kulübüne getirmek yine en fazla 4. lük getirir. bu taraftar artık süratli ve uzun soluklu bir başarı istiyor. bunu bu hocayla gerçekleştirmek mümkün değil. tayfur 5 yıl sonra iyi hoca olabilir ama şu anda bu takımda ancak yardımcı antrenör olur.
bir hoca olarak tayfur carvalhal'den daha kötüdür. bir takımda aynı yıl içerisinde üç kez görevinden olup dört kez görevinin başına geri dönmüşse, futbolcuların o hocaya saygı duyması beklenmemelidir.

ayrıca Beşiktaş tarihinden tayfur bir iz bırakmamıştır. evet kaptanlık yapmıştır ama bir efsane olamamıştır asla. bu takımın başında metin-ali-feyyaz olsa eyvallah derim ama tayfur gelirse eleştiririm. madem tayfur'u getirdin neden takoz recep'i de getirmedin derler adama. kariyer olarak ikisinin de birbirinden farkı yoktur nede olsa.

yeni sezonda en fazla 5 maç sonra koltuğu birilerine devredeceğine düşündüğüm kulübümüz teknik patronudur.
takımın kötü gidişatını ona bağlamak insafsızlık olsa da, stajyer hoca olduğu ve takıma yakışmadığı gerçeğini değiştirmez.