1. 1.
    Paul feyerabend in mutlaka okunması gereken, putları yıkan eseridir. Kitap; zamanında nasıl kilisenin çıkarları doğrusunda insanları yönettiği, kilisenin dediklerinin sorgulanamadığı skolastik düşüncenin günümüzde biçim değiştirio bilimin skolastik bir kilise haline geldiği düşüncesi üzerine kuruludur.

    Bu düşünceye uzun yıllardır katılmama rağmen covid19 tezgahı süresince tespitlerin ne kadar muhteşem olduğunu bir kez daha anladım. Bilim adı altında yapılan tutarsız açıklamalar ve yanlış yönlendirmeler sonucunda basit bir virüs sonucunda milyarlarca insana çok ciddi zararlar verildi. Bunun farkında olan ve karşı çıkan kişiler ortaçağdaki gibi kâfir ve istenmeyen kişiler ilan edildiler. Ortacağ papazlarının insanları çıkarları için cehennemle korkutması gibi inanmayanlar virüs kapıp ölürler diyerek insanlar korkutuldu.

    Daha söylenecek çok şey var lakin hem burası yeri değil hem de fanatikler doğruları göremezler. Tiktok fenomenlerinin cinsel ifşaları insanlar için daha cazip hale getirildi çünkü..
    ... turcoman