bugün

bir gurup kürdün devlete resmen kafa tuttuğu, kanunlarla nizamla taşak geçtiği olaylardır...
--spoiler--
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi'nde katıldıkları "Kuzu Kırpma Festivali'nden" dönerken kimlik kontrolü ve aramaya karşı çıkanlar, Kaymakam Soner Karataşoğlu'nun aracına taş ve sopalarla saldırdı. Arama ve kontrolün kaldırılmasını isteyen yaklaşık 3 bin kişi yayladaki festival alanında beklerken yanlarında bulunan Beytüşşebap Belediye Başkanı BDP'li Yusuf Temel, ekmek sıkıntısı çekildiğini, festival alanında bekleyenlerin yanına havan topu ile ateş edildiği iddia etti.
--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t...ndem/15418356.asp?gid=373

bak bak bak...
neymiş kimlik kontrolüne karşı çıkmışlar ve devletin kaymakamı ve polisini taşlamışlar...
bu nedir arkadaş?
orası başka türkiye mi?

polis elbet vazifesini yapacak, kimlik soracak sana. lunaparktan değil, kato dağından dönüyorsun sen zira...
bir de şımarıklığın daniskası. ekmek istiyor ibneler...
ulan benim verdiğim vergilerle onlara ekmek verecek devletin ben ta...

herneyse.
durumla ilgili son gelişmeler kanal d haberde verildi az evvel.
isyancılar dağdan beytüşşebap'a geri dönmeye başlamışlar...kimlik kontrolsüz sanırım...
yani devlet isyancılarla masaya oturdu ve şartlarını kabul etti.
size geçen emeklerimiz. söz konusu dağda yaptığım 15 ay askerlik ve benim askerlik dönemimce şehit düşen 4 silah arkadaşımın hakları haram olsun teröristle pazarlık masasına oturan tc devletine, hükümetine...
(bkz: eğitim şart)

belediye başkanlarına kimlik gibi resmi belgelerin sorulduğu zaman gösterilmesi gerektiğinin öğretilmesinin apaçık kanıtıdır. bir belediye başkanı -sözde- halkımıza zorluk çıkartılıyor demesi beni ciğerimden vurmuştur. çünkü kaç kere sadece 2-3 apartmanlık yolda arkadaşımdan kendi evime giderken kaç kere polisler tarafından çevrildim kimliğim yanımdayse gösterdim. play off müsabakaları için istanbula giderken bütün çantamın aramasına sesimi çıkarmadım. üstelik daha şehre girerken stada değil. evet bunları yaptığım için ben -sözde- halkımıza zorluk çıkartılmasına göz yumuyorum. kelepçeleri getirin.