bugün

"söylenecek olan beylik sözü hatırlayamayarak masadaki tüm ağırlığı kaybetmek"

var böyle adamlar; her duruma beylik bir lafı, ağız dolusu bilgeliği olanlar. nadiren çıkarlar karşımıza ve ne yazıkki bunların kötü taklitleriyle adım başı karşılaşıyoruz.

dostunun ihanetini anlatıyordu. "ondan beklemezdim, artık kimseye güvenmiycem yeaaa" tadında ergenliğini yansıtıyordu kuzenim. anlattı, anlattı. söz sırası bana geldi. hem abiliğimi konuşturup onu teselli etmem hem de aşağıda meyhaneye gitmek için beni bekleyen arkadaşlarımı daha fazla bekletmemem gerekiyordu.

"eğer herkes birbirinin arkasından konuşsa, ııhh" dedim, "yok yok! dostlar birbirinin arkasından konuşursa" dedim ama aklıma gelmiyordu o çok sevdiğim söz. "birbirinizi üzmeyin" deyip arkadaşlara koştum.

sözün tamamı, orijinali geldi sonra aklıma: "eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada dost kalmazdı"

tüm ergenliğiyle, beni artık ciddiye almayan bi kuzenim var. içip içip eve döndüğümde o akşam, benimle hafiften taşak geçti. "grup terapisine başlayalım" dedim kar etmedi. özetle, fena durum lan! olmadığınız adamlara öykünmeyin.
pek çok yaran kemal sunal replikleri ortamının senaryolaştırılmasında araç olarak kullanılmış komik hal.
güncel Önemli Başlıklar