bugün

anlamamakta direnen andavallar için pre-edit: sözlükte 50 karakter sınırı olduğundan uludağ sözlük te başlık açarken virgül kullanılmadığını bilmeyen gerzek olan aslı kısaltılıp bu hale getirilmiştir. ha diyorsan ben hala malım, andavalım yapacak bir şey yok.

sözlükten kasıt burası lan işte. başlık açarken virgül kullanılmadığını bilmeyen bu gerzekler aramızda. lan öküz genç adama baktı ile genç, adama baktı cümlesi arasındaki farkı uludağ sözlükte ifade etmenin mümkün olmadığını bilmiyor musun? biliyorsun. e o zaman siktir git çay mı koyuyorsun nescafe mi yapıyorsan ne yapıyorsan yap da içelim. akıllı ol yae!!!111yüzonbir.
sadece başlıklarda kullanılmadığını bilmeyen beyinsizden akıllıdır.
bir de bu gerzekler için ayrıca detaya inmek gerekiyor. anlamıyorlar yüzlerine söylemeyince virgül kullanımı ile kastedilenin başlık açmak olduğunu. ne olursa olsun insanın götü beyninden büyük olmayacak. ben bunu bilir bunu söylerim.
bu konu ile ilgili olarak siz, sayın yazarlarımızı validesinin iffettinden şüphe ettiğimiz sözlük formatının, j maddesinin, son iki satırını okumaya davet ediyorum. buyrunuz o madde:

"j) imla ve dil bilgisi yönünden hatalı entryler/başlıklar silinir. girilen entrynin içeriği ne olursa olsun, içinde hatalı kelimeler barındırıyor ve noktalama işaretleri kullanılmıyorsa silinmeye mahkumdur. bu yüzden başlık açmadan ve entry girmeden önce yazılanların bir kere daha gözden geçirilmesi tavsiye olunur.
cümle sonuna konulan noktadan sonra veya kullanılan virgüllerden sonra bırakılacak bir boşluk yazının okunabilirliğini artıracaktır.
ankara: havası,suyu,insanı güzel olan türkiye'nin başkenti.iç anadoluda bulunur.
ankara: havası, suyu, insanı güzel olan türkiye'nin başkenti. iç anadolu'da bulunur. (okunabilirliği üst düzeyde)"

yani neymiş? sözlükte virgül kullanılıyormuş. gerzek mi? hiç yakıştıramadım...
sözlükle alakalı öğrenecek daha çok şeyi olan gerzektir.

(bkz: imla hatasına ayar verirken imla hatası yapmak)
(bkz: inciyi bile geçecek başlıklar)
Daha yeni yazar olmuş yazardır. Mazlumdur. Formattan haberi yoktur. (bkz: dokunmayın şabanıma)